Pewne otwarcie Sloane Stephens. Niesamowite dreszczowce w Austin

Sloane Stephens bez problemów rozprawiła się z Taylor Townsend w starciu amerykańskich tenisistek w Austin (WTA 250). W turnieju miały miejsce dwa dreszczowce.

Sloane Stephens PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Sloane Stephens
W Austin po raz pierwszy rozgrywany jest turniej WTA. W singlu na starcie pojawiła się jedna wielkoszlemowa mistrzyni. Jest nią Sloane Stephens (WTA 51), która triumfowała w US Open 2017. Na początek Amerykanka pokonała 6:3, 6:3 swoją rodaczkę Taylor Townsend (WTA 125). W ciągu 82 minut była trzecia tenisistka rankingu obroniła dwa break pointy i wykorzystała trzy z pięciu szans na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Brytyjka Heather Watson.

Miały miejsce dwie niesamowite batalie. Erika Andriejewa (WTA 135) zwyciężyła 7:6(4), 3:6, 7:6(3) Harriet Dart (WTA 110). W trzecim secie pierwsza z tych tenisistek obroniła dwie piłki meczowe przy stanie 3:5 i 15-40. Spotkanie trwało trzy godziny i 32 minuty. Andriejewa do drabinki weszła w miejsce Shuai Zhang. Rozstawiona z numerem drugim Chinka wycofała się.

Coco Vandeweghe (WTA 136) wygrała 6:2, 6:7(3), 7:6(3) z Robin Montgomery (WTA 189). W trzecim secie niżej notowana z Amerykanek ruszyła w pościg i z 1:4 wyszła na 6:5. Serwowała po zwycięstwo, ale nie wypracowała sobie piłki meczowej i doszło do tie breaku. W nim Vandeweghe opanowała sytuację i od 1-2 zdobyła sześć z siedmiu kolejnych punktów. Mecz trwał dwie godziny i 41 minut.

Anastazja Potapowa (WTA 28) spożytkowała sześć z siedmiu break pointów i w 53 minuty rozbiła 6:2, 6:0 Elizabeth Mandlik (WTA 154). Marta Kostiuk (WTA 52) pokonała 7:5, 6:1 Dalmę Galfi (WTA 83). W pierwszym secie Ukrainka wróciła z 3:5 i obroniła piłkę setową.

Dajana Jastremska (WTA 103) wykorzystała tylko jeden z czterech brek pointów i przegrała 4:6, 4:6 z Anną-Leną Friedsam (WTA 108). Madison Brengle (WTA 95) pokonała 6:2, 7:6(3) Louisę Chirico (WTA 172). Wyżej notowana z Amerykanek prowadziła 6:2, 3:1, ale w drugim secie doszło do tie breaka. W nim była 35. singlistka globu przypieczętowała awans.