Hubert Hurkacz w ćwierćfinale. Tyle zarobił już w Dubaju

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Dubaju. Tam czeka na niego Novak Djoković. Oprócz możliwości meczu z legendą, wrocławianin zainkasował także solidną nagrodę finansową.

MK
Hubert Hurkacz Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz pokonał w Dubaju kolejnego rywala. We wtorek, nie bez problemów, wyeliminował Aleksandra Szewczenkę. Wygrał z Rosjaninem dopiero po tie-breaku w trzecim secie.

Jego kolejnym przeciwnikiem był Paweł Kotow. Zajmujący 133. miejsce w rankingu ATP Rosjanin postawił się tylko w pierwszym secie. Polak wygrał to spotkanie pewnie 7:5, 6:1.

Tym samym Hubert Hurkacz znalazł się w ćwierćfinale turnieju w Dubaju. Tam czeka go niezwykle trudne zadanie.

Najbliższym przeciwnikiem wrocławianina będzie Novak Djoković. Serb wyeliminował po drodze w trzech setach Tomasa Machaca i w dwóch Tallona Griekspoora.

Za występ w ćwierćfinale Hurkacz zarobi 78325 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę 343,5 tysiąca złotych.

Przypomnijmy, że zwycięzca turnieju zainkasuje aż 533,9 tys. dolarów, czyli 2,34 mln złotych.