Turniej niespodzianek w Santiago. W półfinałach tylko jeden rozstawiony

Rozgrywany na kortach ziemnych turniej ATP 250 w Santiago obfituje w niespodzianki. Do 1/2 finału awansował tylko jeden rozstawiony, Sebastian Baez. Oznaczony "trójką" Argentyńczyk w piątek pokonał Laslo Djere.

Marcin Motyka
Sebastian Baez Getty Images / Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Sebastian Baez
Oznaczony numerem trzecim Sebastian Baez i Laslo Djere, turniejowa "szóstka" byli jedynymi rozstawionymi uczestnikami ćwierćfinałów turnieju ATP w Santiago. Po ich piątkowym meczu, spośród tenisistów występujących z numerem przy nazwisku, w zawodach pozostał jedynie Argentyńczyk, który pokonał Serba 7:6(4), 6:4.

- Oba sety były naprawdę wyrównane. Wygrałem, bo być może w trudnych momentach czułem się lepiej od niego. Cieszę się, że pozostaję w turnieju - mówił, cytowany przez atptour.com, 22-latek z Buenos Aires, który w piątek zapisał na swoim koncie dwa asy i dwa przełamania.

W 1/2 finału międzynarodowych mistrzostw Chile dojdzie do argentyńskiego pojedynku. Rywalem Baeza został bowiem Tomas Martin Etcheverry. 23-latek z La Platy oddał zaledwie trzy gemy Dusanowi Lajoviciowi.

Po porażce Cristiana Garina cała uwaga miejscowych kibiców została przekierowana na Nicolasa Jarry'ego. I 27-latek z Santiago dał w piątek swoim fanom powody do radości - odrobił stratę seta i po prawie dwuipółgodzinnym spotkaniu okazał się lepszy od kwalifikanta Yannicka Hanfmanna.

Półfinałowym przeciwnikiem Jarry'ego będzie Jaume Munar. Hiszpan potrzebował dwóch godzin i 40 minut rywalizacji, aby w trzech partiach (6:3, 3:6, 6:2) uporać się z Thiago Monteiro.