Kenin górą w starciu wielkoszlemowych mistrzyń z USA. Awans Vondrousovej

W turnieju WTA 1000 w Indian Wells doszło do konfrontacji wielkoszlemowych mistrzyń z USA. Sofia Kenin łatwo poradziła sobie ze Sloane Stephens. Pewnie do kolejnej rundy awansowała Czeszka Marketa Vondrousova.

Sofia Kenin Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Sofia Kenin
W Indian Wells dokończona została I runda. W tej fazie doszło do konfrontacji Sofii Kenin (WTA 170) ze Sloane Stephens (WTA 48). Pierwsza jest mistrzynią Australian Open 2020. Druga triumfowała w US Open 2017. W Kalifornii lepsza okazała się Kenin, która pokonała rodaczkę 6:4, 6:1.

W ciągu 81 minut Kenin obroniła trzy z czterech break pointów, a wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie. 24-letnia Amerykanka próbuje wrócić na wysoki poziom po zdrowotnych problemach. W styczniu doszła do półfinału w Hobart, ale w czterech kolejnych turniejach wygrała łącznie jeden mecz. Kolejną rywalką byłej czwartej singlistki rankingu będzie Kazaszka Jelena Rybakina, mistrzyni Wimbledonu.

Marketa Vondrousova (WTA 105) pokonała 6:2, 6:2 Rebeccę Marino (WTA 75). W ciągu 70 minut finalistka Rolanda Garrosa 2019 nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie, a spożytkowała cztery z ośmiu break pointów. Awans wywalczyła też inna Czeszka. Karolina Muchova (WTA 76) zwyciężyła 6:3, 4:6, 6:4 Julię Putincewą (WTA 42). W trzecim secie półfinalistka Australian Open 2021 od 1:4 zdobyła pięć gemów z rzędu. W II rundzie czeka ją starcie z Wiktorią Azarenką, która w Indian Wells triumfowała w 2012 i 2016 roku.

Madison Brengle (WTA 87) wygrała 7:6(5), 6:4 z Laurą Siegemund (WTA 124). W pierwszym secie Amerykanka odrodziła się ze stanu 0:4. W drugim również musiała odrabiać straty. Od 0:3 zdobyła sześć z siedmiu kolejnych gemów. Sorana Cirstea (WTA 83) pokonała 6:3, 6:2 Kimberly Birrell (WTA 115). W ciągu 80 minut Rumunka zgarnęła 24 z 32 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Spożytkowała pięć z 10 break pointów.

Peyton Stearns (WTA 126) zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:4 Rebekę Masarovą (WTA 92). W trwającym 2,5 godziny meczu Hiszpanka zaserwowała 14 asów, a Amerykanka miała tylko jednego. Reprezentantka gospodarzy oddała podanie cztery razy, a uzyskała pięć przełamań. W II rundzie Stearns zagra z Biancą Andreescu, triumfatorką imprezy z 2019 roku.

Nuria Parrizas Diaz (WTA 88) wróciła z 1:4 w drugim secie i wygrała 6:3, 7:5 z Elisabettą Cocciaretto (WTA 50). Emma Navarro (WTA 128) pokonała 1:6, 6:1, 6:1 Catherine McNally (WTA 73). Niżej notowana z Amerykanek odparła 14 z 20 break pointów, a wykorzystała osiem z 18 okazji na przełamanie.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Sofia Kenin awansuje do III rundy w Indian Wells?