Weterani nie oddają pola w Indian Wells. Dobry start młodych gwiazd

Weterani, Andy Murray i Stan Wawrinka, bez straty seta wygrali sobotnie mecze II rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. W ich ślady poszli utalentowani Felix Auger-Aliassime, Jannik Sinner i Jack Draper.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / John G. Mabanglo / Na zdjęciu: Andy Murray
Rywalem Andy'ego Murraya w II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells miał być Pablo Carreno. Hiszpan jednak wycofał się z występu z powodu kontuzji łokcia i w jego miejsca do drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji wszedł Radu Albot. Zmiana przeciwnika niemal w ostatniej chwili w niczym nie zaszkodziła Brytyjczykowi, który wyszedł na kort z odpowiednim planem oraz nastawieniem i po 100 minutach gry cieszył się ze zwycięstwa 6:4, 6:3.

Tym samym w III rundzie dojdzie do brytyjskiego pojedynku pokoleń. 35-letni Murray zmierzy się z 21-letnim Jackiem Draperem. Utalentowany tenisista z Sutton w sobotę wyeliminował innego swojego rodaka, rozstawionego z numerem 24. Daniela Evansa.

Pola młodszym nie zamierza oddawać też Stan Wawrinka. 37-letni Szwajcar występuje w BNP Paribas Open pierwszy raz od 2019 roku i jest już w 1/16 finału. W sobotę zaserwował 13 asów, wykorzystał dwa z pięciu break pointów i pokonał 7:6(8), 6:4 23-letniego Miomira Kecmanovicia, turniejową "26".

W ślady weteranów poszli czołowi przedstawiciele młodego pokolenia. 22-letni Felix Auger-Aliassime źle rozpoczął mecz z Pedro Martinezem, ale od stanu 3:5 w pierwszym secie uchwycił właściwy rytm i ostatecznie zwyciężył 7:6(5), 6:4. Rozstawiony z numerem ósmym Kanadyjczyk w ciągu dwóch godzin i 25 minut gry zapisał na swoim koncie dziesięć asów i dwa przełamania.

Podobny przebieg miał mecz 21-letniego Jannika Sinnera ze starszym od niego o 15 lat Richardem Gasquetem. Oznaczony numerem 11. Włoch także w gemie otwarcia oddał podanie, lecz we właściwym momencie wrócił na właściwe tory i również wygrał bez straty seta.

Odpadł Alex de Minaur, turniejowa 16". Australijczyk zeszłotygodniowy mistrz turnieju w Acapulco, przegrał 4:6, 2:6 z Martonem Fucsovicsem. Węgier o awans do 1/8 finału powalczy z Alexem Molcanem. Słowak ograł 6:3, 6:3 rozstawionego z numerem 18. Bornę Coricia.