Niecodzienna kontuzja Felixa Augera-Aliassime'a. Stan Wawrinka wygrał mecz pokoleń

Mimo niecodziennej kontuzji Felix Auger-Aliassime pokonał Francisco Cerundolo i awansował do IV rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Stan Wawrinka ograł młodszego od siebie o 18 lat Holgera Rune.

Marcin Motyka
Felix Auger-Aliassime Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Felix Auger-Aliassime
III runda to pierwszy etap turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells, kiedy może dojść do meczu tenisistów z numerami przy nazwiskach. I właśnie taki pojedynek miał miejsce w poniedziałkowe przedpołudnie lokalnego czasu, gdy zmierzyli się rozstawiony z "ósemką" Felix Auger-Aliassime i oznaczony "27" Francisco Cerundolo. Po dwóch godzinach i dziesięciu minutach rywalizacji lepszy okazał się wyżej notowany Kanadyjczyk, który zwyciężył 7:5, 6:4.

Mecz rozpoczął się jednak bardzo pechowo dla Augera-Aliassime'a. W trzecim gemie Kanadyjczyk doznał niecodziennej kontuzji - pechowo uderzył się rakietą w twarz i rozciął skórę na brodzie. Tenisista z Montrealu musiał skorzystać z pomocy lekarza, ale po opatrzeniu rany mógł bez przeszkód kontynuować grę.

Auger-Aliassime w poniedziałek zapisał na swoim koncie sześć asów, cztery przełamania i 20 zagrań kończących. W 1/8 finału Kandyjczyk zmierzy się z rozstawionym z numerem 17. Tommym Paulem, który wyeliminował Huberta Hurkacza.

Doświadczenie wzięło górę nad młodością w niezwykłym meczu pokoleń. 37-letni Stan Wawrinka po dwóch godzinach i 40 minutach rywalizacji pokonał 6:2, 6:7(5), 7:5 młodszego od siebie o 18 lat Holgera Rune. Szwajcarski weteran mógł zwyciężyć szybciej, lecz w drugim secie przy stanie 5:4 zmarnował meczbola, a następnie w tie breaku roztrwonił prowadzenie 5-2.

Tym samym Wawrinka pierwszy raz od listopada 2020 roku, gdy dotarł do ćwierćfinału w Paryżu, wygrał trzy mecze z rzędu w turnieju rangi ATP Masters 1000. O kolejne zwycięstwo powalczy z innym tenisistą młodego pokolenia, 21-letnim Jannikiem Sinnerem. Włoch, turniejowa "11", wygrał 7:6(7), 6:4 z Adrianem Mannarino.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 8,8 mln dolarów
poniedziałek, 13 marca

III runda gry pojedynczej:

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 8) - Francisco Cerundolo (Argentyna, 27) 7:5, 6:4
Jannik Sinner (Włochy, 11) - Adrian Mannarino (Francja) 7:6(7), 6:4
Stan Wawrinka (Szwajcaria, PR) - Holger Rune (Dania, 7) 6:2, 6:7(5), 7:5