Pierwszy półfinalista w Indian Wells wyłoniony. Reprezentant gospodarzy pokonał byłego mistrza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Koji Watanabe / Na zdjęciu: Frances Tiafoe
Getty Images / Koji Watanabe / Na zdjęciu: Frances Tiafoe

Frances Tiafoe został pierwszym półfinalistą rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. W środę Amerykanin w dwóch setach pokonał Camerona Norrie'ego.

Po tygodniu rywalizacji turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells wchodzi w decydującą fazę. W środę rozpoczęły się ćwierćfinały. W pierwszym pojedynku tej fazy rozstawiony z numerem 14. Frances Tiafoe pokonał 6:4, 6:4 oznaczonego "dziesiątką" Camerona Norrie'ego.

Po kilku minutach od rozpoczęcia tenisiści musieli przerwać mecz z powodu opadów deszczu. Przerwa okazała się krótka, a po wznowieniu lepiej spisywał się Tiafoe. Amerykanin pewnie serwował, a w siódmym gemie zdobył przełamanie i dzięki temu wygrał pierwszego seta 6:4.

W drugiej partii obaj mieli kłopoty ze skutecznością podań. W dziesięciu rozegranych gemów doszło do aż pięciu breaków. Trzy z nich wywalczył Tiafoe i dzięki temu to on mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Tym samym 25-letni Tiafoe pierwszy raz w karierze awansował do 1/2 finału turnieju rangi ATP Masters 1000. Z kolei Norrie nie powtórzy sukcesu z 2021 roku, gdy zdobył tytuł w Indian Wells.

W półfinale, w piątek, Tiafoe zmierzy się z Daniłem Miedwiediewem bądź z Alejandro Davidovichem.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA) ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 8,8 mln dolarów środa, 15 marca