WTA Miami: kolejny wielki mecz Magdy Linette

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami. W dwóch setach zwyciężyły z Laurą Siegemund i Wierą Zwonariową. Efektowny był ich pościg w drugiej partii.

Magda Linette Materiały prasowe / PZT/Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette i Bernarda Pera zakończyły poprzedni mecz w niedzielę czasu polskiego. Niewiele później czekała na nie kolejna konfrontacja. Polka oraz Amerykanka chciały pójść za ciosem po wyeliminowaniu rozstawionych z numerem dziewiątym Gabrieli Dabrowskiej oraz Luisy Stefani.

Laura Siegemund i Wiera Zwonariowa to byłe już obrończynie trofeum, które od wygranego w 2022 roku finału w Miami nie grały wspólnie przez rok. Niemka oraz Rosjanka zwyciężyły w poprzednim meczu z Makenną Jones i Sloane Stephens, a do pokonania Amerykanek potrzebowały super tie-breaka.

Linette i Pera nie potrzebowały dużo czasu na rozpędzenie się i rozpoczęły mecz od przekonującego zwycięstwa 6:1 w pierwszym secie. Drugi gem był jedynym, w którym lepsze okazały się przeciwniczki. Niewiele później nastąpiło jedno z dwóch przełamań, a doświadczone Niemka oraz Rosjanka jakby straciły entuzjazm do walki o tego seta. W pewnym momencie praktycznie przestały wygrywać piłki.

Na początku drugiego seta role zmieniły się, ponieważ na 4:1 uciekły przebudzone przeciwniczki. Linette i Pera zostały uśpione spokojnym zwycięstwem w poprzedniej partii, a później nie było łatwo o odrabianie strat. Udało się to jednak zrobić i dzięki pościgowi doprowadzić do remisu 4:4. O wygranej w secie zdecydował ostatecznie tie-break, a wysiłek włożony w ratowanie partii nie poszedł na marne. Linette i Pera zwyciężyły 7:5.

Następnymi przeciwniczkami będą tenisistki lepsze w meczu Irina-Camelia Begu i Anhelina Kalinina kontra Yifan Xu i Zhaoxuan Yang.

Miami Open, Miami (USA)
WTA 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 8,8 mln dolarów
niedziela, 26 marca

II runda gry podwójnej:

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) - Laura Siegemund (Niemcy) / Wiera Zwonariowa (Rosja) 6:1, 7:6 (5)

Czy Magda Linette wygra w karierze turniej wielkoszlemowy?