Dreszczowiec z udziałem dawnej gwiazdy. Kolejna wygrana obrończyni tytułu

Eugenie Bouchard została rozbita w pierwszym secie przez Kamillę Rachimową, ale później mecz dostarczył wielkich emocji. Broniąca tytułu Tatjana Maria odprawiła kolejną rywalkę z turnieju WTA 250 w Bogocie.

Eugenie Bouchard PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Eugenie Bouchard
Eugenie Bouchard (WTA 327) w przeszłości osiągnęła finał Wimbledonu (2014). W rankingu dotarła do piątego miejsca. W ostatnich sezonach grała niewiele z powodu zdrowotnych problemów. W Bogocie na początek łatwo odprawiła Szwajcarkę Ylenę In-Albon. W II rundzie Kanadyjka przegrała 0:6, 7:6(7), 4:6 z Kamillą Rachimową (WTA 90).

W pierwszym secie Bouchard zdobyła zaledwie 14 punktów. W drugim poderwała się do walki i emocje były ogromne. Kanadyjka objęła prowadzenie 3:0, by stracić trzy kolejne gemy. Więcej przełamań nie było i doszło do tie breaka. W nim Bouchard obroniła dwie piłki meczowe. Była piąta singlistka rankingu doprowadziła do trzeciej partii, w której miało miejsce jedno przełamanie. Uzyskała je Rachimowa w 10. gemie.

Mecz trwał dwie godziny i 20 minut. Rachimowa wywalczyła 34 z 46 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zniwelowała dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. Było to jej pierwsze starcie z Bouchard. Kolejną rywalką Rachimowej będzie Hiszpanka Sara Sorribes lub Kolumbijka Emiliana Arango.

Broniąca tytułu Tatjana Maria (WTA 66) pokonała 6:2, 6:4 Carolinę Alves (WTA 239). Niemka potrzebowała siedem piłek setowych, aby zakończyć pierwszą partię. W drugim secie Brazylijka z 0:2 wyrównała na 2:2. Maria ponownie uzyskała przewagę dwóch gemów (4:2) i tym razem ją utrzymała.

W ciągu godziny i 42 minut Niemka odparła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała cztery z 12 szans na przełamanie. Zaserwowała cztery asy. Alves popełniła pięć podwójnych błędów. W ćwierćfinale Maria zmierzy się z Austriaczką Sinją Kraus lub Włoszką Nurią Brancaccio.

Francesca Jones (WTA 817) w 71 minut rozbiła 6:2, 6:1 Carol Zhao (WTA 174). W spotkaniu były 22 podwójne błędy, z których 11 popełniła Kanadyjka. Brytyjka trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 10 okazji na przełamanie.

Francesca Jones (Wielka Brytania) - Carol Zhao (Kanada) 6:2, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Eugenie Bouchard wróci do Top 50 rankingu?