Młody Duńczyk lepszy od doświadczonego mistrza. Wzloty i upadki Matteo Berrettiniego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Holger Rune
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Holger Rune

19-letni Holger Rune bez straty seta pokonał doświadczonego Dominika Thiema w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Kolejnym rywalem Duńczyka będzie Matteo Berrettini.

Na zakończenie meczów II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo doszło do ciekawego pojedynku pokoleń. 19-letni Holger Rune, kandydat na wielką gwiazdę rozgrywek, zmierzył się z doświadczonym Dominikiem Thiemem, mistrzem wielkoszlemowego US Open 2020. Po 95 minutach rywalizacji lepszy okazał się młody Duńczyk, który zwyciężył 6:2, 6:4.

- To był mój pierwszy w sezonie na mączce, więc musiałem dokonać pewnych modyfikacji. Dominic jest niebezpiecznym rywalem, więc musiałem grać ostro i dobrze poruszać się po korcie. Jestem zadowolony z tego, jak sobie poradziłem - powiedział rozstawiony z numerem szóstym Rune, cytowany przez atptour.com.

Rune, który w środę posłał aż 40 zagrań kończących, ani razu nie został przełamany i wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów, w 1/8 finału zmierzy się z Matteo Berrettinim. Z Włochem ma bilans 1-1.

Berrettini w środę pokonał 5:7, 7:6(1), 6:4 Francisco Cerundolo, a był to dla niego mecz wzlotów i upadków. Pierwszego seta przegrał, choć prowadził w nim 5:0. W drugim zmarnował pięć setboli, ale ostatecznie przechylił szalę na swoją stronę w tie breaku. Z kolei w rozstrzygającej partii decydujący cios zadał przy stanie 2:2, kiedy to zdobył przełamanie.

Pojedynek trwał aż dwie godziny i 43 minuty. W tym czasie Berrettini zapisał na swiim koncie trzy asy, trzy przełamania, 47 uderzeń wygrywających oraz 11 niewymuszonych błędów.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 5,779 mln euro środa, 12 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Holger Rune (Dania, 6) - Dominic Thiem (Austria) 6:2, 6:4 Matteo Berrettini (Włochy) - Francisco Cerundolo (Argentyna) 5:7, 7:6(1), 6:4

Gwiazdy błyszczały w Monte Carlo. Casper Ruud kontynuuje serię, mocny start Daniła Miedwiediewa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty