Zwycięstwa rozstawionych Hiszpanów w Barcelonie. Carlos Alcaraz wkroczył na europejską mączkę

Najwyżej rozstawiony Carlos Alcaraz bez straty seta pokonał Nuno Borgesa w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Barcelonie. Awansowali też Casper Ruud i Alejandro Davidovich, odpadł Frances Tiafoe.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Z powodu problemów zdrowotnych Carlos Alcaraz nie wystartował w zeszłotygodniowej imprezie w Monte Carlo. Rywalizację w sezonie gry na mączce w Europie Hiszpan rozpoczął we wtorek w turnieju w Barcelonie. W meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) w nieco ponad godzinę pokonał 6:3, 6:1 Nuno Borgesa.

- Czułem się świetnie. Dobrze poruszałem się po korcie i uderzałem piłkę. Barcelona to dla mnie wyjątkowe miejsce - mówił, cytowany przez atptour.com, najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Alcaraz, który w III rundzie zmierzy się z rodakiem, Roberto Bautistą. 35-latek z Castellon wyeliminował Bernabe Zapatę.

Dobrze zaprezentował się też inny rozstawiony reprezentant gospodarzy, Alejandro Davidovich. Występujący z "dziesiątką" przy nazwisku Hiszpan pokonał 6:3, 6:3 Tomasa Martina Etcheverry'ego. Jego kolejnym rywalem będzie Emil Ruusuvuori. Fin po trzysetowej i prawie trzygodzinnej batalii ograł Francesa Tiafoe'a, oznaczonego numerem piątym.

Do 1/8 finału awansował też Casper Ruud. Norweg uzyskał trzy przełamania i wygrał 6:2, 7:6(1) z Benem Sheltonem. W następnej fazie rozstawiony z numerem trzecim Ruud zmierzy się z oznaczonym "15" Francisco Cerundolo bądź z Francesco Passaro, który we wtorek oddał dwa gemy Fernando Verdasco, posiadaczowi dzikiej karty.

Wtorek był przede wszystkim dniem meczów I rundy. W najciekawszym spotkaniu tego etapu David Goffin odrobił stratę seta oraz przełamania i pokonał 7:6(3), 6:7(4), 6:0 grającego z dziką kartą Feliciano Lopeza. W 1/16 finału Belg stanie naprzeciw rozstawionego z numerem 16. Yoshihito Nishioki.

Albert Ramos w trzech setach niespodziewanie przegrał z Emilio Gomezem. Ekwadorczyk w II rundzie zagra z oznaczonym numerem 11. Grigorem Dimitrowem. Zaskoczeniem jest też porażka Jaume Munara, który nie sprostał Matteo Arnaldiemu. Włoski kwalifikant o awans do 1/8 finału powalczy z Danielem Evansem, turniejową "12".

Diego Schwartzman pokonał 6:2, 6:2 Yibinga Wu i teraz stanie naprzeciw rozstawionego z numerem czwartym Jannika Sinnera. Inny Argentyńczyk, Pedro Cachin, okazał się lepszy od Gijsa Brouwera, a jego kolejnym przeciwnikiem bęzdzie oznaczony "dwójką" Stefanos Tsitsipas.

Jason Kubler wygrał 6:4, 6:3 z posiadaczem dzikiej karty Danielem Rinconem i w II rundzie zagra z rozstawionym z numerem dziewiątym Lorenzo Musettim. Do 1/16 finału dotarł też Aleksander Szewczenko, który ograł kwalifikanta Lorenzo Giustino i otrzyma szansę rywalizacji z Alexem de Minaurem, oznaczonym "ósemką".

Barcelona Open Banc Sabadell, Barcelona (Hiszpania)
ATP 500, kort ziemny, pula nagród 2,772,4 mln euro
wtorek, 18 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Nuno Borges (Portugalia) 6:3, 6:1
Casper Ruud (Norwegia, 3) - Ben Shelton (USA) 6:2, 7:6(1)
Alejandro Davidovich (Hiszpania, 10) - Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) 6:3, 6:3
Roberto Bautista (Hiszpania, 13) - Bernabe Zapata (Hiszpania) 6:2, 6:2
Emil Ruusuvuori (Finlandia) - Frances Tiafoe (USA, 5) 6:4, 6:7(3), 6:4