Dominic Thiem awansował po kreczu w Monachium. Dobry początek byłego mistrza

Dominic Thiem po kreczu Constanta Lestienne'a awansował do II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Monachium. Z dobrej strony pokazał się były mistrz tej imprezy, Cristian Garin, a Marton Fucsovics obronił meczbole.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Dominic Thiem nie musiał rywalizować do ostatniej piłki w meczu I rundy turnieju ATP w Monachium. Rywal Austriaka, Constant Lestienne, skreczował bowiem z powodu kontuzji łydki w pierwszym gemie drugiego seta.

- To zaskakujący koniec meczu, nie taki, jak chciałem - przyznał Thiem, cytowany przez atptour.com. W II rundzie Austriak zmierzy się z rozstawionym z numerem osmym Markiem-Andreą Hueslerem. Szwajcar udanie dokończył przerwany w poniedziałek z powodu opadów deszczu pojedynek z Kyle'em Edmundem.

Dobrze rywalizację w BMW Open rozpoczął Cristian Garin. Chilijczyk, mistrz tej imprezy sprzed trzech lat, wygrał 6:4, 6:2 z Marko Topo, kwalifikantem. Kolejnym rywalem Garina będzie oznaczony "szóstką" Lorenzo Sonego, który w trzech setach okazał się lepszy od Quentina Halysa.

Rozstawiony z numerem drugim Taylor Fritz na inaugurację zmierzy się z Martonem Fucsovicsem. Węgier obronił dwa meczbole i pokonał posiadacza dzikiej karty, Maxa Hansa Rehberga. Z kolei oznaczony "trójką" Alexander Zverev na początek zagra z Christopherem O'Connellem. Australijczyk ograł Ugo Humberta.

Odpadł rozstawiony z numerem piątym Sebastian Baez. Argentyńczyk przegrał z Oscarem Otte, który w 1/8 finału powalczy z kwalifikantem Flavio Cobollim. Do II rundy awansował też Alexander Ritschard. Szwajcar, gracz z eliminacji, niespodziewanie okazał się lepszy od Jana-Lennarda Struffa i teraz stanie naprzeciw Marcosa Girona.

BMW Open, Monachium (Niemcy)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 562,8 tys. euro
wtorek, 18 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Lorenzo Sonego (Włochy, 6) - Quentin Halys (Francja) 3:6, 7:6(5), 7:5
Marc-Andrea Huesler (Szwjacaria, 8) - Kyle Edmund (Wielka Brytania, PR) 7:6(3), 4:6, 6:3
Oscar Otte (Niemcy) - Sebastian Baez (Argentyna, 5) 6:3, 7:5
Dominic Thiem (Austria) - Constant Lestienne (Francja) 6:3 i krecz
Christopher O'Connell (Australia) - Ugo Humbert (Francja) 6:4, 6:4
Cristian Garin (Chile) - Marko Topo (Niemcy, Q) 6:4, 6:2
Marton Fucsovics (Węgry) - Max Hans Rehberg (Niemcy, WC) 4:6, 7:6(6), 6:3
Alexander Ritschard (Szwajcaria, Q) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 7:5, 7:5

wolne losy: Holger Rune (Dania, 1); Taylor Fritz (USA, 2); Alexander Zverev (Niemcy, 3); Botic van de Zandschulp (Holandia, 4)

Zwycięstwa rozstawionych Hiszpanów w Barcelonie. Carlos Alcaraz wkroczył na europejską mączkę