Wyczekiwany mecz Karola Drzewieckiego i Szymona Walkowa

Polscy debliści przerwali serię porażek. W Challengerze w Oeiras zwyciężyli w trzech partiach z Sriramem Balajim oraz Jeevanem Nedunchezhiyanem.

Karol Drzewiecki Materiały prasowe / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
Karol Drzewiecki i Szymon Walków pożegnali się po rozegraniu jednego meczu z turniejami w Biel, Lille, Barletcie i Splicie. Od poprzedniego zwycięstwa w pierwszej rundzie w imprezie w Lugano minął ponad miesiąc.

Polscy debliści przełamali się w portugalskim Oeiras. W trzech partiach zwyciężyli z rozstawionymi z numerem drugim Sriramem Balajim oraz Jeevanem Nedunchezhiyanem. Hindusi są doświadczonymi tenisistami i dla nich niepowodzenie było zaskakujące.

Drzewiecki i Walków wygrali pierwszego seta 7:5 dzięki dobremu finiszowi. Przeciwnicy odgryźli się zwycięstwem 6:3 w drugiej partii, głównie dzięki odebraniu serwisu Polakom w czwartym gemie. Decydował super tie-break, a w nim lepszy duet odwrócił wynik 1-3 na 5-4, a od stanu 7-7 punktował tylko on, aż do piłki na 10-7.

Następnymi przeciwnikami Polaków będą zwycięzcy meczu Sander Arends i Petros Tsitsipas kontra Vijay-Sundar Prashanth i Artem Sitak.

ATP Challenger Oeiras:

I runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska) / Szymon Walków (Polska) - Sriram Balaji (Indie) / Jeevan Nedunchezhiyan (Indie) 7:5, 3:6, 10-7

Czy Karol Drzewiecki i Szymon Walków awansują do finału w Oeiras?