Krótka przygoda Filipa Peliwo we Włoszech

Po pożegnaniu się z turniejem singlistów, nadeszła porażka Filipa Peliwo w deblu. W duecie z Nikolą Milojeviciem przegrał w dwóch setach z Lucą Margarolim oraz Jelle Selsem. Tak zakończyła się przygoda Polaka w Challengerze w Roseto degli Abruzzi.

Filip Peliwo Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Filip Peliwo
Filip Peliwo połączył siły z Nikolą Milojeviciem we włoskim Roseto degli Abruzzi. Rywale polsko-serbskiego duetu również nie mieli doświadczenia we wspólnym graniu, ale sytuacja w rankingu dała im rozstawienie z numerem trzecim.

Szwajcar i Holender czuli się lepiej na korcie na początku meczu. Luca Margaroli oraz Jelle Sels zdobyli przewagę 4:1 z jednym przełamaniem, co dawało dużo spokoju w pierwszym secie. Pojedyncze zrywy Peliwa i jego kompana okazały się już spóźnione i do żadnego zwrotu akcji w tej partii nie doszło. Zakończyła się ona wynikiem 6:3 dla rozstawionych tenisistów.

W drugim secie co prawda o pięć minut walki więcej, ale efekt taki sam. Ponownie partia zakończyła się wynikiem 6:3. Peliwo i Milojević wyszli na prowadzenie 3:1, ale ich problem polegał na tym, że później przegrali komplet pięciu gemów do zakończenia spotkania. Tym samym wcześnie zakończyła się ich wspólna przygoda we włoskim Challengerze.

Filip Peliwo wcześniej odpadł w kwalifikacjach do turnieju singlistów.

ATP Challenger Roseto degli Abruzzi:

I runda gry podwójnej:

Luca Margaroli (Szwajcaria, 3) / Jelle Sels (Holandia, 3) - Nikola Milojević (Serbia) / Filip Peliwo (Polska) 6:3, 6:3

Czy Filip Peliwo rozczarowuje wynikami w 2023 roku?