Tak zachowała się wielka rywalka Świątek tuż przed sensacyjną porażką

Jelena Rybakina przegrała 1-2 w setach w 1/32 finału turnieju na kortach ziemnych w Madrycie. Przed trzecią piłką meczową Kazaszka się nawet nie broniła.

Rafał Sierhej
Jelena Rybakina należy do tego wąskiego grona tenisistek, którym udało się pokonać Igę Świątek, od czasu, gdy ta jest numerem jeden damskiego tenisa. Kazaszkę śmiało możemy nazwać jedną z największych rywalek Polki.

Rybakina w ramach przygotowań do turnieju wielkoszlemowego Roland Garros w Paryżu brała udział w zawodach, które odbywały się na kortach ziemnych w Madrycie. Kazaszka nie będzie wspominać tego czasu zbyt dobrze.

Już w 1/32 znalazła się tenisistka, która zdołała pokonać Rybakinę. Tą okazała się być Anna Kalinska. 24-latka pokonała siódmą rakietę świata w trzech setach. Zastanawiające może być zachowanie Rybakiny przy ostatnim punkcie.

Jedna z gwiazd żeńskiego tenisa bowiem podjęła decyzję, aby właściwie kompletnie odpuścić walkę o zwycięstwo przy trzeciej piłce meczowej dla rywalki. Kalinska będąc przy siatce miała praktycznie cały kort wolny i wystarczyło w niego trafić, co jej się udało, a w efekcie zakończyła mecz.