Hiszpanie rozpływają się nad Świątek. "Praktycznie nie do pokonania"

Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju na kortach ziemnych w Madrycie pokonała 2:0 Petrę Martić. Hiszpanie są zachwyceni naszą tenisistką. "Na mączce jest dwa szczeble nad rywalkami" - napisano w "Marce".

Rafał Sierhej
Iga Świątek PAP/EPA / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek w obecnym sezonie na kortach ziemnych dotychczas zagrała łącznie osiem spotkań i wszystkie z nich wygrała. W tym czasie straciła ledwie dwa sety, a jej rywalki często były bezbronne.

W identycznej sytuacji znalazła się także Petra Martić. W pierwszym secie Chorwatka właściwie nie istniała na korcie. W drugiej partii próbowała walczyć, ale na niezbyt wiele to pozwoliło (ugranie trzech gemów przyp. red.).

Hiszpanie są absolutnie zachwyceni tym, jak Świątek wygląda na nawierzchni ceglanej. "Iga Świątek jest o jeden szczebel przed innymi w klasyfikacji generalnej i o dwa szczeble, gdy gra na mączce" - czytamy.

"Ten plan B, który, jak twierdzi, ma do gry na nawierzchni ceglanej, czyni ją praktycznie nie do pokonania" - dodają dziennikarze madryckiego dziennika. Brakuje już tylko porównania do wielkiego idola Świątek Rafaela Nadala. Hiszpan uważany jest za króla mączki od wielu lat i regularnie pokazuje to na kortach w Paryżu.

W półfinale turnieju reprezentantka Polski dostanie kolejną szansę na udowodnienie swojej wielkości. Liderka światowego rankingu zmierzy się z Weroniką Kudermetową. Bilans spotkań jest dla Polki znakomity. Na trzy rozegrane mecze, wygrała wszystkie trzy bez straty seta.