Novak Djoković zwymiotował, ale przetrwał. Dobry start nordyckich gwiazd

Mimo problemów żołądkowych i wielu błędów Novak Djoković bez straty seta pokonał Tomasa Martina Etcheverry'ego w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Dobrze zmagania zaczęli Casper Ruud i Holger Rune.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / Fabio Frustaci / Na zdjęciu: Novak Djoković
Novak Djoković w turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie wraca do rywalizacji po trzytygodniowej absencji. Podczas konferencji prasowej zapewnił, że "czuje się dobrze" i "wszystko jest w porządku". W piątkowy wieczór zgodnie z planem wyszedł na kort i odniósł spodziewane zwycięstwo. W meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Serb pokonał 7:6(5), 6:2 Tomasa Martina Etcheverry'ego.

Przed turniejem sporo dyskutowano o kontuzjowanym łokciu Djokovicia. Tymczasem w trakcie pierwszego seta piątkowego spotkania Serb miał problemy zdrowotne innej natury. W pewnym momencie przyjął medykamenty od członków swojego sztabu i zwymiotował.

Mimo kłopotów żołądkowych i ponad 20 niewymuszonych błędów Djoković przechylił szalę na swoją stronę w inauguracyjnej partii po tie breaku. W drugiej odsłonie poszło mu już o wiele łatwiej i oddał Etcheverry'emu zaledwie dwa gemy.

- Starałem się nie pokazać przeciwnikowi, że nie jestem w 100 proc. dyspozycji. To nie był mój pożądany poziom. Wciąż szukam rytmu i odpowiednich uderzeń - przyznał, cytowany przez atptour.com, Djoković, sześciokrotny mistrz Internazionali BNL d'Italia, który w III rundzie zmierzy się z Grigorem Dimitrowem, turniejową "26".

Świetnie na otwarcie zaprezentował się za to Casper Ruud. Rozstawiony z numerem czwartym Norweg stracił tylko cztery gemy z Arthurem Rinderknechem i teraz zmierzy się z Aleksandrem Bublikiem. Kazach w trzech partiach wyeliminował oznaczonego "28" Bena Sheltona.

Gładkie zwycięstwo odniósł też inny gwiazdor z północnej Europy, Holger Rune. Rozstawiony z numerem siódmym Duńczyk pokonał 6:3, 6:3 kwalifikanta Arthura Filsa. Jego kolejnym rywalem będzie Fabio Fognini, posiadacz dzikiej karty.

Grono tenisistów w III rundzie uzupełnił Cristian Garin. Chilijczyk odrobił stratę seta i po prawie 160-minutowej potyczce wygrał 4:6, 6:3, 6:4 z oznaczonym numerem 16. Tommym Paulem. Następnym przeciwnikiem na drodze 26-latka z Santiago będzie Laslo Djere.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)