Niesamowity powrót Łotyszki w starciu mistrzyń Rolanda Garrosa. Kontuzja rywalki Rybakiny

Jelena Ostapenko wyeliminowała Barborę Krejcikovą z turnieju WTA 1000 w Rzymie. W meczu Jeleny Rybakiny nie został rozegrany nawet jeden pełny set, bo Anna Kalinska doznała kontuzji i skreczowała.

Jelena Ostapenko Getty Images / Charlie Crowhurst / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
W niedzielę w Rzymie doszło do starcia mistrzyń Rolanda Garrosa. Jelena Ostapenko (WTA 20) w Paryżu triumfowała w 2017 roku. Barbora Krejcikova (WTA 13) wielkoszlemowy tytuł zdobyła w 2021. Na Foro Italico do 1/8 finału awansowała Łotyszka, która pokonała Czeszkę 7:6(2), 6:0.

W pierwszym secie miał miejsce niesamowity powrót Ostapenko. Przegrywała 1:5, by zdobyć pięć gemów z rzędu. Ostatecznie doszło do tie breaka. W nim Łotyszka od 0-2 zgarnęła siedem kolejnych punktów. W drugiej partii Krejcikova nie istniała na korcie. Wywalczyła w niej zaledwie sześć piłek.

Spotkanie trwało 75 minut. Krejcikova popełniła pięć podwójnych błędów. Ostapenko zdobyła 21 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Łotyszka podwyższyła na 4-2 bilans meczów z Czeszką. Jest to jej siódmy start w Rzymie. O trzeci ćwierćfinał (2018, 2021) zagra z Darią Kasatkiną.

Jelena Rybakina (WTA 6) prowadziła 4:3 w pierwszym secie, gdy Anna Kalinska (WTA 57) skreczowała. Już w gemie otwierającym mecz moskwianka doznała kontuzji nogi przy dobiegnięciu do jednej z piłek. Ambitnie walczyła i objęła prowadzenie 3:1. Po przegraniu trzech gemów z rzędu podjęła decyzję o niekontynuowaniu gry.

Rybakina w tym roku zanotowała dwa świetne starty w turniejach rangi WTA 100. W Indian Wells zdobyła tytuł, a w Miami zaliczyła finał. W Madrycie odpadła już w II rundzie po sensacyjnej porażce właśnie z Kalinską. O ćwierćfinał w Rzymie mistrzyni Wimbledonu zagra z Czeszką Marketą Vondrousovą.

Paula Badosa (WTA 35) wygrała 6:4, 6:2 z Martą Kostiuk (WTA 40). W pierwszym secie Hiszpanka wróciła ze stanu 1:3. W trwającym 91 minut meczu cztery razy oddała podanie, a wykorzystała siedem z 14 break pointów. W 1/8 finału byłą wiceliderkę rankingu czeka starcie z Czeszką Karoliną Muchovą.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)