Trudno w to uwierzyć. Niesamowity rekord w Rolandzie Garrosie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Caroline Blumberg / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew (z lewej) i Thiago Seyboth Wild
PAP/EPA / Caroline Blumberg / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew (z lewej) i Thiago Seyboth Wild
zdjęcie autora artykułu

Po trzech dniach Roland Garros 2023 zapisał się na kartach historii. W I rundzie odbyło się aż 20 pięciosetowych meczów. To rekord wielkoszlemowych turniejów w erze zawodowego tenisa.

Pięciosetowe mecze są solą turniejów wielkoszlemowych. Podczas premierowych trzech dni Roland Garros 2023 było ich pod dostatkiem. W I rundzie paryskiej imprezy odbyło się aż 20 meczów rozegranych na pełnym dystansie.

Tym samym ustanowiony został rekord. Nigdy wcześniej w erze zawodowego tenisa (od 1968 roku) w I rundzie jakiegokolwiek turnieju Wielkiego Szlema nie rozegrano aż tak wiele pięciosetowych spotkań.

Podkreślmy, że w I rundzie łącznie odbyły się 64 mecze. 62 zostały rozegrane do ostatniej piłki (dwa zakończyły się kreczem). To oznacza, że niemal 1/3 pojedynków w tej fazie zakończyła się decydującą partią. To aż trudne do uwierzenia.

Przekrój i kontekst tych spotkań był różny. Największa niespodzianka to zwycięstwo kwalifikanta Thiago Seybotha Wilda nad rozstawionym z numerem drugim Daniłem Miedwiediewem. Najdłużej rywalizowali Andrea Vavassori i Miomir Kecmanović, którzy spędzili na korcie pięć godzin i dziesięć minut. Z kolei najbardziej spektakularne odrobienie strat nastąpiło w spotkaniu Gaela Monfilsa z Sebastianem Baezem, gdy Francuz wrócił ze stanu 0:4 w piątej partii.

Wyniki wszystkich meczów I rundy, w tym tych 20, które przyczyniły się do ustanowienia rekordu, można sprawdzić TUTAJ.

W II rundzie Roland Garros 2023 odbędą się 32 pojedynki. I można być pewnym, że wiele z nich okaże się pięciosetowymi maratonami.

Problemy na otwarcie utalentowanego Duńczyka. Nieprawdopodobny powrót Gaela Monfilsa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty