Niepokojąca sytuacja. Mecz Hurkacza nagle przerwany

Hubert Hurkacz podczas drugiego seta w meczu z Juanem Pablo Varillasem nagle poprosił o przerwę medyczną. Ta sytuacja mocno zaniepokoiła kibiców.

Robert Czykiel
Hubert Hurkacz Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz w tegorocznym Rolandzie Garrosie dostarcza polskim kibicom ogromnych emocji. Polak rozpoczął wielkoszlemowy turniej od dwóch pięciosetowych bojów, które ostatecznie udało mu się rozstrzygnąć na swoją korzyść.

W trzeciej rundzie 26-latek trafił na Juana Pablo Varillasa, który w światowym rankingu ATP zajmuje 94. miejsce (Hurkacz jest 14). Nasz rodak zaczął od wygrania pierwszego seta. W drugim nawet prowadził 2:0, ale potem przegrał trzy gemy z rzędu. Wtedy nastąpiła niepokojąca sytuacja.

Hurkacz przy stanie 2:3 poprosił o przerwę medyczną. Następnie opuścił kort na kilka minut i udał się do szatni. Nie wiadomo, co takiego się stało, że Polak potrzebował pomocy.

Na szczęście polski tenisista wrócił na kort i od razu wygrał gema, ale ostatecznie przegrał seta. Spotkanie wciąż trwa. Być może po meczu dowiemy się, co dolega Hurkaczowi. Przed meczem nasz rodak nie skarżył się na żadne problemy zdrowotne.