Ogromna kontrowersja w Paryżu. Jak on tego nie zauważył?! (wideo)

W Paryżu rozgrywane były w poniedziałek kolejne mecze IV rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2023. Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w pojedynku Holgera Rune z Francisco Cerundolo.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Kader Nouni i Francisco Cerundolo Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: Kader Nouni i Francisco Cerundolo
Tym razem nie popisał się sędzia Kader Nouni. W czwartym gemie trzeciego seta doświadczony arbiter nie zauważył, że piłka po zagraniu z forhendu Francisco Cerundolo odbiła się dwukrotnie o kort, zanim odegrał ją Holger Rune.

Gdy zdziwiony Argentyńczyk zasugerował sędziemu jeszcze w trakcie wymiany (zakończył ją po chwili smeczem), że piłka odbiła się dwukrotnie, Nouni przerwał akcję i przyznał punkt Duńczykowi za przeszkadzanie. Ponadto arbiter nie zauważył, że na korcie, jeszcze w momencie rozgrywania punktu, pojawiło się dziecko do podawania piłek.

Niewłaściwie w całej sytuacji zachował się także Rune, który wyraźnie widział, że nie zdołał czysto odbić piłki. Mimo tego nie poprosił sędziego o przyznanie punktu rywalowi. Zamiast przewagi dla serwującego Argentyńczyka był break point dla Duńczyka, który w kolejnej akcji zdobył przełamanie. Jak się później okazało, trzeci set padł ostatecznie jego łupem.

Niezwykle interesujące spotkanie zostało rozstrzygnięte dopiero w super tie-breaku piątego seta. Po czterogodzinnym boju ze zwycięstwa 7:6(3), 3:6, 6:4, 1:6, 7:6(7) cieszył się Rune, który w środę powalczy o półfinał międzynarodowych mistrzostw Francji z Norwegiem Casperem Ruudem.

Czytaj także:
Historyczna chwila. Świątek zrobiła to po raz pierwszy
"Królowa bajgli". Mem Świątek niesie się po sieci

ZOBACZ WIDEO: Radwańska trenowała w Monaco. Tylko spójrz z kim


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×