Serbka postraszyła Azarenkę w Den Bosch. Nieoczekiwany maraton Samsonowej

Wiktoria Azarenka rozpoczęła występ na trawie w Den Bosch (WTA 250). Była liderka rankingu miała trudną przeprawę z kwalifikantką z Serbii Nataliją Stevanović. Niesamowitą batalię stoczyły Ludmiła Samsonowa i Lena Papadakis.

Wiktoria Azarenka PAP/EPA / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
W poniedziałek rozpoczął się turniej w Den Bosch. Jedną z jego gwiazd jest Wiktoria Azarenka (WTA 19), triumfatorka Australian Open 2012 i 2013. Była liderka rankingu już w I rundzie nie uniknęła problemów. Obroniła pięć piłek setowych przy 5:6 i pokonała 7:6(5), 6:3 Nataliję Stevanović (WTA 231).

Spotkanie trwało dwie godziny. Azarenka odparła sześć z siedmiu break pointów i wykorzystała dwie z pięciu szans na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Szwedka Rebecca Peterson lub Amerykanka Ashlyn Krueger.

Ludmiła Samsonowa (WTA 15) zwyciężyła 7:5, 6:7(5), 7:6(3) Lenę Papadakis (WTA 348). Rosyjska tenisistka roztrwoniła prowadzenie 4-1 w tie breaku drugiego seta. W trzeciej partii po ośmiu gemach przegrywała 3:5, ale odrobiła stratę i tym razem tie break należał do niej. Mecz trwał trzy godziny i 40 minut. Samsonowa zniwelowała 12 z 14 break pointów i spożytkowała trzy z dziewięciu okazji na przełamanie.

Najwyżej rozstawiona Weronika Kudermetowa (WTA 14) prowadziła 6:3, 3:0, gdy Alison Riske-Amritraj (WTA 137) skreczowała. Obie tenisistki osiągnęły po jednym wielkoszlemowym ćwierćfinale. Rosjanka taki rezultat zanotowała w Rolandzie Garrosie 2022, a Amerykanka w Wimbledonie 2019. Riske w Den Bosch zdobyła tytuł w 2019 roku.

Carol Zhao (WTA 163) zwyciężyła 7:6(3), 7:6(4) Ysaline Bonaventure (WTA 92). W pierwszym secie Belgijka uzyskała przełamanie na 5:4, ale w końcówce serwis ją zawiódł. W drugiej partii roztrwoniła prowadzenie 4:2. W drugim tie breaku od 3-1 straciła sześć z siedmiu kolejnych punktów.