Poznaliśmy finalistów w Poznaniu. Polak zagra o tytuł

O zwycięstwo w singlu Enea Poznań Open powalczą tenisiści z Ameryki Południowej. Możliwość wygrania turnieju deblistów ma Karol Drzewiecki, który awansował do finału wspólnie z Petrem Nouzą.

Karol Drzewiecki i Petr Nouza w Challengerze w Poznaniu Materiały prasowe / Paweł Rychter / Enea Poznan Open / Karol Drzewiecki i Petr Nouza w Challengerze w Poznaniu
Do finału Challengera na kortach ziemnych w Poznaniu doszedł rozstawiony tenisista. Problemy głównych kandydatów do zdobycia trofeum ominęły Tomasa Barriosa Verę z Chile. Turniejowa piątka wygrała w półfinale w trzech setach ze Zdenkiem Kolarem, który dał się poznać kibicom w Polsce jako zwycięzca Pekao Szczecin Open.

Przeciwnikiem Chilijczyka będzie inny tenisista z Ameryki Południowej. Argentyńczyk Mariano Navone awansował do finału w efektowny sposób. Navone zwyciężył w dwóch krótkich setach z Timem Stodderem. Oddał zaledwie dwa gemy Niemcowi, który w ćwierćfinale wyeliminował Daniela Michalskiego.

Od czwartku nie ma Polaków w turnieju singlistów, ale jeden z gospodarzy turnieju powalczy o zwycięstwo w deblu. Karol Drzewiecki i Petr Nouza awansowali do finału, pokonując rozstawionych z numerem drugim Petrosa Tsitsipasa i Sema Verbeeka. Polsko-czeski debel wytrzymał ciśnienie w super tie-breaku, którego wygrał 10-5.

Przeciwnikami Karola Drzewieckiego i Petra Nouzy będą rozstawieni z numerem pierwszym Ariel Behar oraz Adam Pavlasek. Tym samym w finale spotkają się na korcie dwaj Czesi - Nouza oraz Pavlasek. W drugim półfinale Ariel Behar i Adam Pavlasek wygrali w podobnym meczu z Iwanem Liutarewiczem i Władysławem Manafowem. Podobnym, ponieważ także w nim pokonani wygrali pierwszego seta, po czym zwycięzcy odwrócili wynik w super tie-breaku.

Półfinały gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska, 4) / Petr Nouza (Czechy, 4) - Petros Tsitsipas (Grecja, 2) / Sem Verbeek (Holandia, 2) 6:7 (1), 6:2, 10-5
Ariel Behar (Urugwaj, 1) / Adam Pavlasek (Czechy, 1) - Iwan Liutarewicz (Białoruś, 3) / Władysław Manafow (Ukraina, 3) 3:6, 7:5, 11-9

Czy Karol Drzewiecki i Petr Nouza będą najlepsi w Challengerze w Poznaniu?