Udane otwarcie Magdy Linette. Sprawdź, kiedy i z kim zagra w II rundzie

Magda Linette pokonała Jil Teichmann i awansowała do II rundy Wimbledonu. Wiadomo już, kiedy i z kim zmierzy się w kolejnym spotkaniu. Polka będzie faworytką tego starcia.

Mateusz Kozanecki
Magda Linette Materiały prasowe / PZT/Monika Piecha / Na zdjęciu: Magda Linette
W meczu I rundy Wimbledonu Magda Linette zmierzyła się z Jil Teichmann. Spotkanie było wyrównane tylko do stanu 3:3 w pierwszym secie.

Później 24. zawodniczka światowego rankingu zaczęła mocno odskakiwać swojej niżej notowanej rywalce. W drugiej partii prowadziła już 3:0.

Ostatecznie zwyciężyła 6:3, 6:2. Już przed meczem wiadomo było, że jeżeli Linette zwycięży, jej kolejną rywalką będzie Barbora Strycova.

Doświadczona Czeszka wróciła w kwietniu do gry po ponad dwuletniej przerwie. W I rundzie Wimbledonu pokonała Marynę Zaniewską 6:1, 7:5.

Mecz Magda Linette - Barbora Strycova odbędzie się w środę, 5 lipca. Dokładną godzinę poznamy we wtorek, gdy organizatorzy opublikują szczegółowy plan gier.

Magda Linette wciąż może poprawić swój najlepszy występ w karierze na Wimbledonie. W sezonach 2019 i 2021 docierała do III rundy.

Nie "Lewy", a Świątek jest numerem jeden? "W tym bije go na głowę"

Czy Magda Linette pokona Barborę Strycovą?