Novak Djoković zainaugurował Wimbledon. Belgijski weteran wykorzystał splot zdarzeń

W meczu otwarcia na korcie centralnym rozgrywanego na trawie wielkoszlemowego Wimbledonu 2023 Novak Djoković bez straty seta pokonał Pedro Cachina. David Goffin wykorzystał szczęśliwy splot zdarzeń i awansował do II rundy.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: Novak Djoković
Zgodnie z tradycją zaszczytu rozegrania meczu otwarcia Wimbledonu na korcie centralnym dostąpił obrońca tytułu. W tym roku był to Novak Djoković. Dokładnie o godz. 13:30 lokalnego czasu Serb wyszedł na najsłynniejszą tenisową arenę świata, aby w I rundzie zmierzyć się z Pedro Cachinem. Tenisista z Belgradu był zdecydowanym faworytem i wykonał zadanie. Z rytmu nie wybiła go nawet ponad godzinna przerwa spowodowana opadami deszczu i śliską nawierzchnią. Ostatecznie pokonał Argentyńczyka 6:3, 6:3, 7:6(4).

- Pod względem historii i tradycji nie ma lepszego miejsca niż Wimbledon. Staram się nie brać za pewnik żadnego meczu rozegranego tutaj. To, że tu jestem, to wspaniałe uczucie - mówił w wywiadzie na korcie rozstawiony z numerem drugim Djoković, który w poniedziałek zapisał na swoim koncie 13 asów, cztery przełamania i 45 zagrań kończących.

Jeśli 36-latek z Belgradu wygra tegoroczną edycję The Championships, zdobędzie ósmy tytuł w tym turnieju i wyrówna rekord Rogera Federera. Zarazem poprawi swoje historyczne osiągnięcie w liczbie zwycięskich imprez Wielkiego Szlema do 24. Jego kolejnym rywalem na drodze do tego celu będzie Jordan Thompson. Australijczyk odrobił stratę 0-2 w setach i wyeliminował Brandona Nakashimę.

David Goffin przed startem Wimbledonu mógł mówić o sporym szczęściu. Belg dostał się do turnieju dzięki dzikiej karcie. W I rundzie miał zmierzyć się z Nickiem Kyrgiosem, lecz Australijczyk wycofał się i jego przeciwnikiem został Fabian Marozsan, "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji. Belg wykorzystał ten przychylny splot zdarzeń i awansował do 1/32 finału.

O wejście do III rundy 32-letni Goffin powalczy z Tomasem Barriosem Verą. Chilijczyk, gracz z eliminacji, po czterosetowym i ponad trzyipółgodzinnym pojedynku okazał się lepszy od Sebastiana Baeza.

W II rundzie zameldował się już także Maximilian Marterer. Niemiecki kwalifikant zaserwował 17 asów, posłał 53 zagrania wygrywające, wykorzystał cztery z 13 break pointów i pokonał 7:5, 6:7(8), 6:3, 6:4 Bornę Gojo.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 44,7 mln funtów
poniedziałek, 3 lipca

I runda gry pojedynczej:

Novak Djoković (Serbia, 2) - Pedro Cachin (Argentyna) 6:3, 6:3, 7:6(4)
Jordan Thompson (Australia) - Brandon Nakashima (USA) 2:6, 2:6, 6:4, 7:6(4), 6:3
Maximilian Marterer (Niemcy, Q) - Borna Gojo (Chorwacja) 7:5, 6:7(8), 6:3, 6:4
Tomas Barrios Vera (Chile, Q) - Sebastian Baez (Argentyna) 7:6(5), 3:6, 6:3, 7:6(2)
David Goffin (Belgia, WC) - Fabian Marozsan (Węgry, LL) 6:2, 5:7, 6:2, 6:0

Program i wyniki turnieju mężczyzn ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ależ cudne uderzenie. Ręce same składają się do braw