Zmienne szczęście Brytyjczyków na głównych arenach. Deszcz spowodował kolosalne opóźnienia

Cameron Norrie w czterech setach pokonał Tomasa Machaca w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2023. Odpadł inny reprezentant gospodarzy, Daniel Evans, który przegrał z Quentinem Halysem.

Marcin Motyka
Cameron Norrie PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: Cameron Norrie
Gospodarze mają swoje przywileje. Dlatego we wtorek, gdy na bocznych arenach gry zostały storpedowane z powodu opadów deszczu, Cameron Norrie mógł wystąpić w komfortowych warunkach przy zasuniętym dachu na korcie nr 1. Brytyjczyk wykorzystał tę szansę i w meczu I rundy pokonał 6:3, 4:6, 6:1, 6:4 kwalifikanta Tomasa Machaca.

Norrie, zeszłoroczny półfinalista Wimbledonu, miał sporo problemów z niżej notowanym rywalem. Sprawę ułatwił mu jednak fakt, że od trzeciego seta Machac zaczął zmagać się z kłopotami zdrowotnymi, co sprawiło, że obniżył swój poziom. Brytyjczyk skorzystał z problemów Czecha i zakończył mecz zwycięstwem.

Odpadł drugi rozstawiony reprezentant gospodarzy, Daniel Evans. Mecz Brytyjczyka, turniejowej "27", z Quentinem Halysem w poniedziałek został przerwany z powodu zmierzchu. We wtorek tenisiści wznowili rywalizację na korcie centralnym przy prowadzeniu 2-0 w setach Francuza, który ostatecznie zwyciężył 6:2, 6:3, 6:7(5), 6:4.

W innym zaległym z poprzedniego dnia, a rozgrywanym we wtorek na korcie pod dachem, pojedynku oznaczony "29" Tomas Martin Etcheverry odrobił stratę 0-2 i w pięciu partiach okazał się lepszy od Bernabe Zapaty. Kolejnym przeciwnikiem Argentyńczyka będzie Stan Wawrinka.

We wtorek w jeszcze większym stopniu niż w poniedziałek plany organizatorom i tenisistom pokrzyżowały opady deszczu. Odbyło się bowiem ledwie pięć z 40 zaplanowanych spotkań. To oznacza, że w środę w planie widnieje aż 45 pojedynków turnieju singla mężczyzn.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 44,7 mln funtów
wtorek, 4 lipca

I runda gry pojedynczej:

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 12) - Tomas Machac (Czechy, Q) 6:3, 4:6, 6:1, 6:4
Tomas Martin Etcheverry (Argentyna, 29) - Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania) 6:7(5), 5:7, 6:3, 6:4, 7:5
Quentin Halys (Francja) - Daniel Evans (Wielka Brytania, 27) 6:2, 6:3, 6:7(5), 6:4