Koniec marzeń. Porażka finalistki Rolanda Garrosa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Elina Switolina
PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Elina Switolina

Czwartek był świetnym dniem dla Ukrainek w wielkoszlemowym Wimbledonie 2023. Swoje mecze wygrały Elina Switolina, Anhelina Kalinina i Łesia Curenko. Odpadła Czeszka Karolina Muchova, a Barbora Krejcikova nie dokończyła meczu z Mirrą Andriejewą.

W czwartek w Wimbledonie w końcu deszcz nie opóźnił rozpoczęcia gier. Półfinalistka londyńskiej imprezy z 2019 roku Elina Switolina (WTA 76) zwyciężyła 6:1, 1:6, 6:1 Elise Mertens (WTA 28) i jest w III rundzie. Spotkanie trwało 83 minuty. Ukrainka wywalczyła 31 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 10 z 13 przy siatce. Wykorzystała cztery z pięciu break pointów.

Switolina szybko wróciła do formy po urodzeniu dziecka. W maju zdobyła tytuł w Strasburgu, a następnie doszła do ćwierćfinału Rolanda Garrosa. Kolejną rywalką Ukrainki będzie Sofia Kenin (WTA 128), która wygrała 6:4, 6:3 z Xinyu Wang (WTA 73). W ciągu 74 minut mistrzyni Australian Open 2020 uzyskała cztery przełamania. Amerykanka po raz pierwszy doszła do III rundy Wimbledonu. Tegoroczny występ rozpoczęła od odprawienia Coco Gauff.

Nie był to dobry dzień dla Czeszek. W turnieju nie ma już finalistki tegorocznego Rolanda Garrosa, Karoliny Muchovej (WTA 16). Czeszka przegrała 4:6, 7:5, 1:6 z Jule Niemeier (WTA 103). Mecz trwał dwie godziny i 53 minuty. Niemka wywalczyła 19 z 27 punktów przy siatce. Muchova była dużo mniej skuteczna w strefie woleja. Na 48 akcji tylko 26 rozstrzygnęła na swoją korzyść. Niemeier zniwelowała osiem z 10 break pointów i spożytkowała cztery z 19 okazji na przełamanie.

Barbora Krejcikova (WTA 11) przegrywała 3:6, 0:4 z Mirrą Andriejewą (WTA 102) i skreczowała. Czeska mistrzyni Rolanda Garrosa 2021 nie była w stanie kontynuować gry z powodu kontuzji nogi. Dla 16-letniej Andriejewej jest to drugi wielkoszlemowy występ. W tegorocznym Rolandzie Garrosie również doszła do III rundy.

Oprócz Switoliny, w czwartek swoje mecze wygrały jeszcze dwie inne Ukrainki. Łesia Curenko (WTA 60) pokonała 6:4, 6:1 Katerinę Siniakovą (WTA 32). W ciągu 86 minut miało miejsce dziewięć przełamań, z których dziewięć uzyskała tenisistka z Kijowa. Kolejną jej rywalką będzie Ana Bogdan (WTA 57), która zwyciężyła 1:6, 6:3, 6:2 Alycię Parks (WTA 51). Amerykanka zaserwowała 10 asów, ale też zrobiła 13 podwójnych błędów. Rumunka zgarnęła 30 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

W I rundzie Anhelina Kalinina (WTA 26) pokonała 6:4, 6:3 Jessicę Bouzas Maneiro (WTA 167). W trwającym 87 minut meczu Ukrainka wywalczyła 22 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Następną jej przeciwniczką będzie Bianca Andreescu (WTA 50), która wygrała 6:3, 3:6, 6:2 z Anną Bondar (WTA 110) po godzinie i 56 minutach. Mistrzyni US Open 2019 odparła 12 z 14 break pointów i uzyskała cztery przełamania.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 44,7 mln funtów czwartek, 6 lipca

II runda gry pojedynczej:

Elina Switolina (Ukraina, WC) - Elise Mertens (Belgia, 28) 6:1, 1:6, 6:1 Mirra Andriejewa (Q) - Barbora Krejcikova (Czechy, 10) 6:3, 4:0 i krecz Ana Bogdan (Rumunia) - Alycia Parks (USA) 1:6, 6:3, 6:2 Łesia Curenko (Ukraina) - Katerina Siniakova (Czechy) 6:4, 6:1 Sofia Kenin (USA, Q) - Xinyu Wang (Chiny) 6:4, 6:3

I runda gry pojedynczej:

Anhelina Kalinina (Ukraina, 26) - Jessica Bouzas Maneiro (Hiszpania, Q) 6:4, 6:3 Jule Niemeier (Niemcy) - Karolina Muchova (Czechy, 16) 6:4, 5:7, 6:1 Dalma Galfi (Węgry) - Linda Noskova (Czechy) 6:7(6), 6:2, 6:2

Program i wyniki turnieju kobiet

Czytaj także: Szokująca porażka byłej liderki rankingu! Przegrała z tenisistką notowaną na 225. miejscu Maria Sakkari i sensacja sprzed roku za burtą! Estonka rozpoczęła pożegnalny występ

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Elina Switolina awansuje do IV rundy Wimbledonu 2023?