Najbliższy rywal Huberta Hurkacza chce rewanżu. "Zwycięstwa dodały mi pewności siebie"

Przed piątkowym meczem III rundy Wimbledonu 2023 Lorenzo Musetti z uznaniem wypowiedział się o umiejętnościach Huberta Hurkacza. Włoch jednak jest pełen wiary w swoje możliwości i chciałby zrewanżować się Polakowi za porażkę sprzed dwóch lat.

Marcin Motyka
Lorenzo Musetti PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Lorenzo Musetti
Lorenzo Musetti w znakomitym stylu przeszedł przez dwie pierwsze rundy Wimbledonu. Włoch nie stracił jeszcze seta, a po tym, jak w czwartek pokonał 6:4, 6:3, 6:1 Jaume Munara, wywalczył premierowy awans do 1/16 finału tego turnieju.

- Zagrałem bardzo dobrze. Kontrolowałem przebieg meczu, byłem agresywny i posłałem wiele kończących forhendów - powiedział, cytowany przez ubitennis.com.

Kolejnym rywalem rozstawionego z numerem 14. Musettiego będzie Hubert Hurkacz. Tenisiści zmierzą się po raz czwarty. Bilans wynosi 2-1 dla Włocha, ale ich jedyny pojedynek na trawie, w I rundzie Wimbledonu 2021, wygrał Polak.

- Bardzo dobrze znam Huberta. Przed dwoma laty przegrałem z nim na tych kortach, ale od tamtego czasu obaj się zmieniliśmy - stwierdził.

Musetti docenił umiejętności Hurkacza, ale podkreślił, że chciałby wziąć rewanż za porażkę sprzed dwóch lat. - On wie, jak poruszać się i atakować na tej nawierzchni oraz świetnie serwuje.

- To trudny przeciwnik, ale w takim turnieju nie można oczekiwać łatwych meczów. Zobaczymy, co się wydarzy. Dwa zwycięstwa tutaj dodały mi pewności siebie - zaznaczył.

Mecz Hurkacza z Musettim odbędzie się w piątek. Został zaplanowany na korcie nr 12 jako drugi w kolejności od godz. 12:00 czasu polskiego.

Set do zera i sensacyjna porażka finalisty Rolanda Garrosa. Trzydniowy włoski mecz