To jest niepojęte! Niewyobrażalny dreszczowiec z historycznym tie breakiem w Wimbledonie

Niewiarygodne batalie w Wimbledonie 2023! Bianca Andreescu wyszła z wielkich opresji w spotkaniu z Anheliną Kalininą. W meczu Łesi Curenko z Aną Bogdan miał miejsce niebywały tie break złożony z 38 punktów i to w trzecim secie.

Łesia Curenko PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Łesia Curenko
Niepojęte rzeczy dzieją się w Wimbledonie! W piątek w walce o awans do 1/8 finału doszło do starcia Łesi Curenko (WTA 60) z Aną Bogdan (WTA 57). Mecz został rozstrzygnięty w tie breaku, w którym tenisistki rozegrały 38 punktów. Wygrała Ukrainka 4:6, 6:3, 7:6(18) po trzech godzinach i 40 minutach.

W pierwszym i drugim secie było 10 przełamań, obie tenisistki uzyskały po pięć. W trzeciej partii Bogdan z 0:2 wyszła na 5:3, by stracić trzy kolejne gemy. Obroniła piłkę meczową i doprowadziła do tie breaka, który okazał się dreszczowcem niebywałym. Obie tenisistki nie wykorzystały w nim po pięć piłek meczowych. Ostatecznie jednak górą była Curenko, która od 17-18 zdobyła trzy ostatnie punkty.

Zawodniczki rozegrały najdłuższy tie break w historii rywalizacji kobiet w wielkoszlemowej imprezie. Wyczerpana Ukrainka po ostatniej piłce upadła na kort i nie podnosiła się przez kilka chwil. W tym czasie Rumunka oparta o siatkę czekała, aby podziękować rywalce za walkę. W końcu Curenko wstała i utykając podeszła do Bogdan i tenisistki wyściskały się serdecznie.

W całym meczu obie tenisistki uzyskały po dziewięć przełamań. Curenko wypracowała sobie 18 break pointów, a Bogdan miała ich 14. Ukrainka wywalczyła o siedem punktów więcej (129-122) i po raz pierwszy awansowała do 1/8 finału Wimbledonu. Najlepszym jej wielkoszlemowym wynikiem jest ćwierćfinał US Open 2018.

Wiktoria Azarenka (WTA 20) wygrała 6:2, 6:4 z Darią Kasatkiną (WTA 10). W ciągu 76 minut dwukrotna mistrzyni Australian Open wykorzystała pięć z sześciu break pointów. W Wimbledonie była liderka rankingu dwa razy doszła do półfinału (2011, 2014). Kolejną jej rywalką będzie Ukrainka Elina Switolina.

Wielkich emocji nie brakowało też w innym meczu. Do III rundy awansowała Bianca Andreescu (WTA 50), która zwyciężyła 6:2, 4:6, 7:6(7) Anhelinę Kalininę (WTA 26). Kanadyjka prowadziła 6:2, 4:2, by stracić cztery kolejne gemy. W trzeciej partii mistrzyni US Open 2019 była w opałach, ale odrodziła się ze stanu 2:5. W tie breaku zmarnowała cztery piłki meczowe, ale przy 9-7 wykorzystała piątą.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 44,7 mln funtów
piątek, 7 lipca

III runda gry pojedynczej:

Wiktoria Azarenka (19) - Daria Kasatkina (11) 6:2, 6:4
Łesia Curenko (Ukraina) - Ana Bogdan (Rumunia) 4:6, 6:3, 7:6(18)

II runda gry pojedynczej:

Bianca Andreescu (Kanada) - Anhelina Kalinina (Ukraina, 26) 6:2, 4:6, 7:6(7)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Bianca Andreescu awansuje do IV rundy Wimbledonu 2023?