Pierwsza strata Jannika Sinnera. Koniec nadziei gospodarzy

Jannik Sinner pokonał Quentina Halysa i awansował do III rundy rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2023, ale stracił pierwszego seta w turnieju. Odpadł ostatni reprezentant gospodarzy, Liam Broady.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Isabel Infantes / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Po dwóch trzysetowych zwycięstwach Jannik Sinner stracił pierwszego seta w Wimbledonie 2023. W piątkowym pojedynku III rundy z Quentinem Halysem rozstawiony z numerem ósmym Włoch rozpoczął na niskich obrotach, ale sukcesywnie podkręcał tempo i po niespełna dwuipółgodzinnej rywalizacji pokonał Francuza 3:6, 6:2, 6:3, 6:4.

Sinner, który w piątek zaserwował dziewięć asów, posłał 34 zagrania kończące i wykorzystał pięć z 11 piłek na przełamanie, w IV rundzie zmierzy się z Danielem Elahim Galanem. Kolumbijczyk w pięciu setach wygrał z Mikaelem Ymerem i w wieku 27 lat zadebiutuje na tak zaawansowanym etapie imprezy Wielkiego Szlema.

W III rundzie z Wimbledonem 2023 pożegnał się ostatni reprezentant gospodarzy, Liam Broady. Brytyjski posiadacz dzikiej karty, sensacyjny pogromca z 1/32 finału Caspera Ruuda, nie zdołał sprawić następnej niespodzianki i w piątek przegrał w czterech setach z Denisem Shapovalovem.

Oznaczony numerem 26. Shapovalov (w piątek 14 asów, 50 uderzeń wygrywających oraz osiem breaków) w 1/8 finału stanie naprzeciw Romana Safiullina, który pokonał 7:6(1), 6:4, 6:0 Guido Pellę i pierwszy raz znalazł się na tym poziomie turnieju wielkoszlemowego.

Andriej Rublow po czterosetowej i trzygodzinnej potyczce wyeliminował grającego z dziką kartą Davida Goffina. Kolejnym przeciwnikiem moskwianina, turniejowej "siódemki", będzie rewelacyjny w ostatnich tygodniach Aleksander Bublik. Oznaczony numerem 23. Kazach w piątek pokonał 6:4, 6:1, 7:6(4) kwalifikanta Maximiliana Marterera i wygrał ósmy mecz z rzędu.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 44,7 mln funtów
piątek, 7 lipca

III runda gry pojedynczej:

Andriej Rublow (7) - David Goffin (Belgia, WC) 6:3, 6:7(6), 7:6(5), 6:2
Jannik Sinner (Włochy, 8) - Quentin Halys (Francja) 3:6, 6:2, 6:3, 6:4
Aleksander Bublik (Kazachstan, 23) - Maximilian Marterer (Niemcy, Q) 6:4, 6:1, 7:6(4)
Denis Shapovalov (Kanada, 26) - Liam Broady (Wielka Brytania, WC) 4:6, 6:2, 7:5, 7:5
Daniel Elahi Galan (Kolumbia) - Mikael Ymer (Szwecja) 6:2, 6:7(2), 7:6(5), 3:6, 6:1
Roman Safiullin - Guido Pella (Argentyna) 7:6(1), 6:4, 6:0