Amerykański debiutant sprawił sensację. Danił Miedwiediew awansował po kreczu

Debiutujący w rozgrywanym na kortach trawiastych wielkoszlemowym Wimbledonie Christopher Eubanks sprawił sensacją i po pięciosetowym meczu pokonał Stefanosa Tsitsipasa w IV rundzie. Danił Miedwiediew awansował po kreczu Jiriego Lehecki.

Marcin Motyka
Christopher Eubanks PAP/EPA / Tolga Akmen / Na zdjęciu: Christopher Eubanks
W pierwszym tygodniu Wimbledonu 2023 Stefanos Tsitsipas wyeliminował m.in. Andy'ego Murraya i Dominika Thiema. Drugi rozpoczął od meczu IV rundy z Christopherem Eubanksem. Rozstawiony z numerem piątym Grek był zdecydowanym faworytem tego pojedynku, ale nie sprostał tej roli i niespodziewanie przegrał 6:3, 6:7(4), 6:3, 4:6, 4:6.

Pojedynek od początku był bardzo wyrównany i ciekawy, bo obaj starali się grać atrakcyjnie i ofensywnie. Po dwóch setach na tablicy wyników remis. W piątej partii decydujący moment nastąpił przy stanie 3:3, gdy przy break poincie Eubanks posłał wspaniały bekhend wzdłuż linii i zdobył przełamanie. Następnie, choć nie bez kłopotów, zdobył dwa brakujące mu do triumfu gemy i mógł celebrować życiowy sukces.

27-latek z Atlanty został 13. w erze zawodowego tenisa graczem, który doszedł do 1/4 finału w debiutanckim starcie w Wimbledonie. - Czuję się, jakbym śnił na jawie. To jest absolutnie szalone. Jakkolwiek to brzmi, awans do ćwierćfinału jest surrealistyczny. Nie mogę w to uwierzyć - skomentował, cytowany przez atptour.com.

Dla Eubanksa to dziewiąty wygrany mecz z rzędu (przed Wimbledonem zwyciężył w imprezie na Majorce). Kolejnym rywalem Amerykanina będzie Danił Miedwiediew, z którym przegrał w marcu w ćwierćfinale w Miami.

Oznaczony numerem trzecim Miedwiediew w poniedziałek wyeliminował Jiriego Leheckę. Czech skreczował po dwóch setach. Tym samym 27-latek z Moskwy pierwszy raz w karierze znalazł się w 1/4 finału The Championships i skompletował ćwierćfinały we wszystkich turniejach Wielkiego Szlema.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 44,7 mln funtów
poniedziałek, 10 lipca

IV runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (3) - Jiri Lehecka (Czechy) 6:4, 6:2 i krecz
Christopher Eubanks (USA) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) 3:6, 7:6(4), 3:6, 6:4, 6:4