Rozczarowanie gospodarzy w Bastad. Obrońca tytułu poznał rywala

Luca Van Assche w dwóch setach pokonał Dragosa Nicolae Madarasa w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Bastad. Tym samym Francuz będzie inauguracyjnym rywalem broniącego tytułu Francisco Cerundolo.

Marcin Motyka
Francisco Cerundolo PAP/EPA / Dino E. Garcia / Na zdjęciu: Francisco Cerundolo
W tym roku turniej ATP w Bastad obchodzi 75-lecia istnienia. Z tej okazji organizatorzy namówili na występ gwiazdy rozgrywek. W pierwszym dniu zagrali jednak niżej notowani tenisiści.

Mecz otwarcia zakończył się rozczarowaniem dla gospodarzy. Dragos Nicolae Madaras, posiadacz dzikiej karty, czterokrotnie oddał podanie i przegrał 6:7(2), 4:6 z Luką van Assche'em.

- To był wyrównany mecz z trudnym rywalem. Udało mi się wygrać, więc jestem z tego powodu zadowolony - powiedział, cytowany przez atptour.com, 21-letni Francuz, który w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem czwartym Francisco Cerundolo, obrońcą tytułu.

Drugi poniedziałkowy pojedynek trwał trzy godziny i dwie minuty. Po tak długim czasie spędzonym na korcie Thiago Monteiro celebrował zwycięstwo 5:7, 6:4, 6:4 nad Danielem Elahim Galanem.

W poniedziałek odbyły się również mecze decydującej rundy kwalifikacji. Miejsca w głównej drabince wywalczyli Paweł Kotow, Hugo Dellien, Filip Misolić i Jozef Kovalik.

Nordea Open, Bastad (Szwecja)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 562,8 tys. euro
poniedziałek, 17 lipca

I runda gry pojedynczej:

Thiago Monteiro (Brazylia) - Daniel Elahi Galan (Kolumbia) 5:7, 6:4, 6:4
Luca van Assche (Francja) - Dragos Nicolae Madaras (Szwecja, WC) 7:6(2), 6:4

wolne losy: Casper Ruud (Norwegia, 1); Andriej Rublow (2); Lorenzo Musetti (Włochy, 3); Francisco Cerundolo (Argentyna, 4)

Carlos Alcaraz zaskoczony przebiegiem finału Wimbledonu. "Myślałem, że nie jestem gotowy"