Maraton utalentowanej Chinki w Palermo. Zmienne szczęście Hiszpanek

Rozstawiona z numerem drugim Chinka Qinwen Zheng miała spore problemy z Francuzką Diane Parry w turnieju WTA 250 w Palermo. Zagrały dwie Hiszpanki, ale do kolejnej rundy awansowała jedna z nich.

Qinwen Zheng Getty Images / Michael Owens / Na zdjęciu: Qinwen Zheng
Środa w Palermo była kolejny bardzo upalnym dniem. Temperatury na Sycylii sięgają blisko 40 stopni Celsjusza. Z tego powodu gry rozpoczynają się późnym popołudniem, od godz. 16:00. W ćwierćfinale jest Qinwen Zheng (WTA 26), ale nie bez problemów. Rozstawiona z numerem drugim Chinka zwyciężyła 7:5, 3:6, 6:3 Diane Parry (WTA 82).

W pierwszym secie Zheng od 1:4 zdobyła sześć z siedmiu kolejnych gemów. Nie oznaczało to, że opanowała sytuację. W drugiej partii było tylko jedno przełamanie, które Parry uzyskała na 5:3. W trzecim secie Francuzka wykorzystała break pointa na 2:1. Później brylowała już Chinka, która zgarnęła pięć z sześciu ostatnich gemów.

Maraton trwał dwie godziny i 46 minut. Obie tenisistki zaserwowały po siedem asów. Zheng zniwelowała siedem z 10 break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji. Chinka zdobyła o sześć punktów więcej od Francuzki (98-92). Kolejną rywalką Zheng będzie Emma Navarro (WTA 57), która w 64 minuty rozbiła 6:2, 6:1 Włoszkę Camillę Rosatello (WTA 363). Amerykanka wywalczyła 58 z 96 rozegranych punktów (60,4 proc.).

Sara Sorribes (WTA 85) pokonała 6:3, 6:2 Nurię Brancaccio (WTA 180). W ciągu godziny i 43 minut Hiszpanka obroniła pięć z sześciu break pointów i wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Zdobyła o 19 punktów więcej od Włoszki (65-46).

Clara Burel (WTA 94) w 69 minut wygrała 6:2, 6:4 z Cristiną Bucsą (WTA 81). Francuzka zaserwowała sześć asów. Zniwelowała dwa z trzech break pointów i spożytkowała cztery z pięciu szans na przełamanie.