Szokujący zwrot akcji w meczu Putincewej. Półfinalistka Wimbledonu odpadła po dreszczowcu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Julia Putincewa
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Julia Putincewa

Kazaszka Julia Putincewa prowadziła 5:0 w drugim secie meczu z Amerykanką Claire Liu, ale odpadła z turnieju WTA 250 w Budapeszcie. Niemka Tatjana Maria zmarnowała dwie piłki meczowe i przegrała z Węgierką Fanny Stollar.

Turniej w Budapeszcie dostarcza skandalicznych scen (we wtorek nie wytrzymała Shuai Zhang i skreczowała) i niespodzianek. W środę odpadła Julia Putincewa (WTA 60), która przegrała 3:6, 6:7(8) z Claire Liu (WTA 88). W drugim secie Kazaszka roztrwoniła prowadzenie 5:0. Miała łącznie siedem piłek setowych.

Putincewa mogła zakończyć seta wynikiem 6:0, ale zmarnowała dwie piłki setowe. Kolejne roztrwoniła w dziewiątym i 10. gemie, odpowiednio jedną i dwie. Przy 5:5 Kazaszka oddała podanie, ale zaliczyła przełamanie powrotne. W tie breaku najpierw obroniła dwa meczbole przy 4-6, a później nie wykorzystała kolejnych dwóch setboli. Ostatecznie Liu awans przypieczętowała przy trzeciej piłce meczowej.

Tatjana Maria (WTA 67) przegrała 3:6, 6:2, 6:7(6) z Fanny Stollar (WTA 441). Niemiecka półfinalistka Wimbledonu 2022 podniosła się z 3:6, 0:2. Zdobyła dziewięć z 10 kolejnych gemów i w trzecim secie prowadziła 3:1. Później było 4:2 dla Marii, ale nastąpił kolejny zwrot akcji. Tym razem straty odrobiła Stollar. W tie breaku miała miejsce kumulacja emocji. Niemka wypracowała sobie dwie piłki meczowe przy 6-4, ale straciła cztery kolejne punkty i odpadła z turnieju.

Mecz trwał dwie godziny i 18 minut. Obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Stollar zdobyła o sześć punktów mniej (95-101), ale najważniejsze padły jej łupem.

Anna Karolina Schmiedlova (WTA 83) zwyciężyła 4:6, 6:2, 6:3 Tamarę Korpatsch (WTA 99). W trwającym dwie godziny i 26 minut meczu Słowaczka obroniła sześć z dziewięciu break pointów i wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie. Zdobyła o 11 punktów więcej od Niemki (87-76). W ćwierćfinale Schmiedlova zmierzy się z Liu.

Kaja Juvan (WTA 169) wygrała 6:2, 4:6, 6:2 z Astrą Sharmą (WTA 216) po dwóch godzinach i 33 minutach. Słowenka prowadziła 6:2, 3:1, by stracić pięć z sześciu kolejnych gemów. W drugiej partii opanowała sytuację i uzyskała dwa przełamania. W całym meczu odparła pięć z siedmiu break pointów i pięć razy odebrała podanie rywalce.

Hungarian Grand Prix, Budapeszt (Węgry) WTA 250, kort ziemny, pula nagród 259,3 tys. dolarów środa, 19 lipca

II runda gry pojedynczej:

Claire Liu (USA) - Julia Putincewa (Kazachstan, 4) 6:3, 7:6(8) Fanny Stollar (Węgry, WC) - Tatjana Maria (Niemcy, 5) 6:3, 2:6, 7:6(6) Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, 8) - Tamara Korpatsch (Niemcy) 4:6, 6:2, 6:3 Kaja Juvan (Słowenia, Q) - Astra Sharma (Australia, Q) 6:2, 4:6, 6:2

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Anna Karolina Schmiedlova wygra turniej w Budapeszcie?