Świetny dzień rozstawionych w Waszyngtonie. Udany start rewelacji Wimbledonu

Rozstawieni Daniel Evans, Ugo Humbert i J.J. Wolf awansowali do III rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Waszyngtonie. Wygrał też Christopher Eubanks, rewelacja Wimbledonu, który pokonał Sho Shimabukuro.

Marcin Motyka
Daniel Evans PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Daniel Evans
Christopher Eubanks był rewelacją niedawnego Wimbledonu, gdzie doszedł do ćwierćfinału. W najbliższych tygodniach Amerykanin będzie chciał się dobrze zaprezentować w imprezach przed własną publicznością. Rywalizację w turnieju ATP w Waszyngtonie rozpoczął udanie i w II rundzie (w I rundzie miał wolny los) pokonał 6:3, 6:4 Sho Shimabukuro, "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji.

Eubanks w środę zaserwował 11 asów, przy własnym podaniu zdobył 42 z 60 rozegranych punktów i wykorzystał trzy z pięciu break pointów. Kolejnym rywalem rozstawionego z numerem 11. Amerykanina będzie Jordan Thompson. Australijczyk wyeliminował Adriana Mannarino, turniejową "siódemkę".

Oznaczony numerem dziewiątym Daniel Evans przegrał pierwszego seta w pojedynku z Gregoire'em Barrere'em, ale w dwóch kolejnych stracił zaledwie trzy gemy i ostatecznie wygrał z Francuzem 2:6, 6:0, 6:3. W III rundzie Brytyjczyk zmierzy się z Aleksandrem Szewczenką.

Michael Mmoh, który we wtorek obronił trzy meczbole i niespodziewanie pokonał Huberta Hurkacza, o awans do ćwierćfinału powalczy z rodakiem, J.J. Wolfem. Rozstawiony z numerem 16. Amerykanin oddał tylko cztery gemy Radu Albotowi.

W 1/8 finału zameldował się już także Ugo Humbert. Francuz, turniejowa "13", zaserwował 11 asów, uzyskał dwa przełamania i po trwającej dwie godziny oraz 45 minut zażartej batalii ograł 7:6(6), 1:6, 6:4 Thanasiego Kokkinakisa.