Świetny początek Włochów. Matteo Berrettini czekał na to półtora roku

Matteo Berrettini w dwóch setach pokonał Gregoire'a Barrere'a w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Toronto. Świetnie rywalizację rozpoczął też inny Włoch, rozstawiony z numerem 16. Lorenzo Musetti.

Marcin Motyka
Matteo Berrettini Getty Images / Rob Newell - CameraSport / Na zdjęciu: Matteo Berrettini
Po miesiącach kryzysu Matteo Berrettini zdaje się wracać do formy. Włoch udanie zaprezentował się w niedawnym Wimbledonie, gdzie dotarł do 1/8 finału, a teraz świetnie rozpoczął rywalizację w turnieju ATP Masters 1000 w Toronto. W poniedziałkowym meczu I rundy bez straty seta i serwisu pokonał 6:4, 6:3 Gregoire'a Barrere'a.

Dla Berrettiniego to pierwszy wygrany pojedynek w imprezie rangi "1000" rozgrywanej na kortach twardych od marca 2022 roku, gdy w Indian Wells ograł Lloyda Harrisa. Kolejnym rywalem 27-letniego Włocha będzie jego młodszy rodak, Jannik Sinner, turniejowa "siódemka".

Znakomicie zmagania w National Bank Open 2023 zainaugurował też inny reprezentant Italii, Lorenzo Musetti. 21-latek z Carrary zaserwował 11 asów, ani razu nie dał się przełamać i wygrał 6:4, 6:1 z Yoshihito Nishioką. W II rundzie oznaczony numerem 16. Musetti zagra z Thanasim Kokkinakisem. Australijski kwalifikant okazał się lepszy od Zhizhena Zhanga.

W meczu otwarcia na korcie centralnym Francisco Cerundolo pokonał 6:2, 4:6, 6:4 posiadacza dzikiej karty, Alexisa Galarneau. Argentyńczyk w ciągu dwóch godzin i 38 minut gry zapisał na swoim koncie dziesięć asów i pięć przełamań.

Alejandro Davidovich pokonał 6:0, 6:2 J.J. Wolfa, w obu setach notując serię sześciu wygranych gemów z rzędu. Do 1/16 finału awansował też Jiri Lehecka. Czech po decydującym tie breaku uporał się z Brandonem Nakashimą, a jego kolejnym przeciwnikiem będzie Casper Ruud, turniejowa "trójka".