Złe informacje dla Huberta Hurkacza

Poniedziałek w Cincinnati toczył się pod znakiem opadów deszczu. Ofiarą kiepskiej pogody był m.in. Hubert Hurkacz, który wspólnie z Mate Paviciem przystąpił do gry w turnieju debla.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Julian Avram/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Podobnie jak w Toronto partnerem Huberta Hurkacza w ramach zawodów Western & Southern Open 2023 został Mate Pavić. Przeciwnikami polsko-chorwackiej pary w I rundzie są Rinky Hijikata i Jason Kubler, którzy w tym roku sensacyjnie wygrali Australian Open.

Hurkacz i Pavić dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już po kilku minutach prowadzili 2:0. Jednak Australijczycy doprowadzili do remisu po 2 i od tego momentu gra się wyrównała. W 11. gemie Kangury zdobyły breaka na 6:5, a po zmianie stron zdołali wygrać tylko punkt.

Przy stanie 6:5 i 15-0 dla Hijikaty i Kublera spotkanie zostało przerwane przez opady deszczu. Pogoda była na tyle kiepska, że tenisiści nie wrócili już w poniedziałek na kort.

Ponieważ fatalna aura storpedowała poniedziałkową serię gier, Hurkacz i Pavić wznowią mecz z Australijczykami dopiero w środę. Natomiast we wtorek "Hubi" zmierzy się z Australijczykiem Thanasim Kokkinakisem w ramach I rundy singla.

Na szczęście prognozy pogody na kolejne dni w Cincinnati (a właściwie w Mason, bo tam odbywają się zawody) są korzystne. Jeśli Hurkacz i Pavić wygrają pierwszy mecz, to ich przeciwnikami będą Brazylijczyk Marcelo Melo i Niemiec Alexander Zverev, którzy już w niedzielę pokonali parę Jan Zieliński i Hugo Nys (więcej tutaj).

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,600 mln dolarów
poniedziałek, 14 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Hubert Hurkacz (Polska) / Mate Pavić (Chorwacja) - Rinky Hijikata (Australia) / Jason Kubler (Australia) 5:6 *do dokończenia