Niespodzianka w meczu byłych mistrzów. Zaskakujący ćwierćfinaliści

Alexander Zverev w trzech setach pokonał Daniła Miedwiediewa w meczu byłych mistrzów rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Do 1/4 finału niespodziewanie awansowali też Adrian Mannarino i Alexei Popyrin.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati był ten pomiędzy dwoma byłymi mistrzami tej imprezy - Alexander Zverev, triumfator z 2021 roku, zmierzył się z Daniłem Miedwiediewem, czempionem sprzed czterech lat. Pojedynek nie zawiódł oczekiwań i przyniósł wiele emocji. Ostatecznie, po dwóch godzinach i 32 minutach rywalizacji, Niemiec zwyciężył 6:4, 5:7, 6:4.

Mecz był bardzo zacięty, a jego losy rozstrzygnęły się w samej końcówce. W trzecim secie obaj doskonale serwowali i wydawało się, że o wszystkim zadecyduje tie break. Wówczas, od stanu 3:4, Zverev zdobył trzy gemy z rzędu i tym sposobem wyeliminował rozstawionego z numerem trzecim Miedwiediewa.

- Próbowałem być cierpliwy i wykorzystywać swoje szanse. Nie było ich wiele, bo obaj świetnie serwowaliśmy. Jestem zadowolony z tego, że go pokonałem - mówił, cytowany przez atptour.com, 26-latek z Hamburga, który w czwartek zapisał na swoim koncie cztery asy, trzy przełamania i 38 zagrań kończących.

Kolejnym rywalem oznaczonego numerem 16. Zvereva będzie Adrian Mannarino. Francuz ograł posiadacza dzikiej karty, Mackenzie'ego McDonalda, który skreczował w drugim secie. Dla 35-latka ze Soizy to drugi w karierze awans do ćwierćfinału turnieju rangi Masters 1000.

W 1/4 finału imprezy złotej serii zadebiutuje natomiast Alexei Popyrin. Australijczyk, który do drabinki Western & Southern Open wszedł jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, w czwartek pokonał 6:2, 1:6, 6:3 Emila Ruusuvuoriego. Teraz na jego drodze stanie Hubert Hurkacz.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)