Hubert Hurkacz grał o drugi ćwierćfinał. Deszczowe starcie ze Zverevem

Hubert Hurkacz po udanym występie w singlu przystąpił jeszcze w czwartek do rywalizacji w deblu. Polak i Chorwat Mate Pavić nie sprostali jednak w II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati duetowi Marcelo Melo i Alexander Zverev.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Mert Alper Dervis/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W środę para Hubert Hurkacz i Mate Pavić rozstrzygnęła na swoją korzyść trzydniowy mecz z mistrzami Australian Open 2023 i zameldowała się w 1/8 finału (więcej tutaj). W czwartek ich kolejnymi przeciwnikami byli Marcelo Melo i Alexander Zverev, którzy w niedzielę pokonali polsko-monakijską parę Jan Zieliński i Hugo Nys (więcej tutaj).

Spotkanie było kilkukrotnie przerywane przez opady deszczu, ale udało się je dograć do końca. Brazylijczyk i Niemiec, którzy prywatnie są dobrymi przyjaciółmi, nie byli faworytami, ale jako jedyni postarali się o pojedyncze przełamania w każdym secie. Po 115 minutach to oni zwyciężyli 6:3, 7:5.

W pierwszym secie Melo i Zverev zdobyli kluczowego breaka przy podaniu Pavicia w czwartym gemie. Potem gra została przerwana przez kiepską aurę w dziewiątym gemie, gdy Brazylijczyk serwował po zwycięstwo w premierowej odsłonie. Mimo opadów deszczu tenisista z Belo Horizonte zdołał wykorzystać pierwszą piłkę setową, po czym panowie zeszli z kortu.

Gra była przerywana również w drugiej partii. Tak było m.in. przy wyniku 1:1. Ostatecznie udało się wznowić i dokończyć spotkanie. Hurkacz i Pavić długo trzymali serwis, ale dali się zaskoczyć w 11. gemie. Melo i Zverev podobnie jak w premierowej odsłonie potrzebowali tylko jednej okazji, aby uzyskać przełamanie. Po zmianie stron natychmiast zwieńczyli spotkanie przy pierwszej piłce meczowej.

Para Melo i Zverev nie musiała bronić żadnego break pointa w cały meczu i wystąpi w piątkowym ćwierćfinale debla. Przeciwnikami Brazylijczyka i Niemca będą rozstawieni z drugim numerem Chorwat Ivan Dodig i Amerykanin Austin Krajicek.

Dla Hurkacza to nie jest oczywiście koniec zmagań w Cincinnati. Już w piątek 26-latek z Wrocławia powalczy o półfinał singla zawodów Western & Southern Open 2023. Na jego drodze stanie Australijczyk Alexei Popyrin (więcej tutaj).

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,600 mln dolarów
czwartek, 17 sierpnia

II runda gry podwójnej:

Marcelo Melo (Brazylia) / Alexander Zverev (Niemcy) - Hubert Hurkacz (Polska) / Mate Pavić (Chorwacja) 6:3, 7:5