Polska para walczyła o tytuł we Wrocławiu. Znamy finalistki turnieju singla

W sobotę zapadły pierwsze rozstrzygnięcia w ramach zawodów ITF World Tennis Tour o puli nagród 40 tys. dolarów we Wrocławiu. Na dolnośląskiej mączce szansę na tytuł miały Weronika Ewald i Daria Kuczer.

Rafał Smoliński
Weronika Ewald Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Weronika Ewald
W finale debla zawodów Wrocław Open Weronika Ewald i Daria Kuczer nie były faworytkami. Ich przeciwniczkami były rozstawione z drugim numerem Dalila Jakupović i Jekaterina Gorgodze. To właśnie Słowenka i Gruzinka zostały mistrzyniami, ale musiały się sporo napracować.

Polki pokazały waleczne serce. Po przegranym pierwszym secie podniosły się w drugiej partii i okazały się lepsze o jedno przełamanie. Wobec powyższego rozstrzygający okazał się super tie-break. W nim skuteczniejsze były rywalki, które wygrały ostatecznie 6:4, 4:6, 10-7.

17-letnia Ewald musi jeszcze poczekać na premierowe mistrzostwo na zawodowych kortach. Starsza od niej o siedem lat Kuczer celowała w piąte takie trofeum w grze podwójnej. Gorgodze cieszyła się w sobotę z 39. tytułu w deblu w zawodowej karierze. Partnerująca jej Jakupović zgromadziła ich w sumie 18.

W sobotę wyłonione zostały również obie finalistki turnieju singla. O tytuł powalczą rozstawiona z "czwórką" Gergana Topałowa i oznaczona "dwójką" Daria Astachowa. Bułgarka pokonała w półfinale Sadę Nahimanę z Burundi 7:5, 6:4. Z kolei Rosjanka zwyciężyła Jakupović 7:6(4), 7:5.

Na niedzielę organizatorzy turnieju Wrocław Open zaplanowali do rozegrania finał singla. Początek decydującego pojedynku o godz. 12:00. Topałowa i Astachowa zmierzą się ze sobą po raz drugi. Parę miesięcy temu Bułgarka była lepsza w słoweńskiej miejscowości Otocec.

Wrocław Open, Wrocław (Polska)
ITF World Tennis Tour, kort ziemny, pula nagród 40 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

finał gry pojedynczej:

niedziela, 20 sierpnia

Gergana Topałowa (Bułgaria, 4) - Daria Astachowa (2)

półfinał gry pojedynczej:

sobota, 19 sierpnia

Gergana Topałowa (Bułgaria, 4) - Sada Nahimana (Burundi, 5) 7:5, 6:4
Daria Astachowa (2) - Dalila Jakupović (Słowenia, 3) 7:6(4), 7:5

GRA PODWÓJNA

finał gry podwójnej:

Jekaterina Gorgodze (Gruzja, 2) / Dalila Jakupović (Słowenia, 2) - Weronika Ewald (Polska) / Daria Kuczer (Polska) 6:4, 4:6, 10-7

Świątek odwróciła losy meczu. Mamy półfinał!