Pogromca Huberta Hurkacza zatrzymany. Andriej Rublow w dziewiątym wielkoszlemowym ćwierćfinale

Andriej Rublow awansował do dziewiątego w karierze wielkoszlemowego ćwierćfinału. W IV rundzie rozgrywanego na kortach twardych US Open 2023 moskwianin w czterech setach pokonał Jacka Drapera.

Marcin Motyka
Andriej Rublow PAP/EPA / Will Oliver / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Jack Draper rewelacyjnie spisywał się w US Open 2023. Brytyjczyk wyeliminował m.in. Huberta Hurkacza i pierwszy raz w karierze dotarł do IV rundy turnieju wielkoszlemowego. W tej fazie został jednak zatrzymany i w poniedziałek przegrał 3:6, 6:3, 3:6, 4:6 z rozstawionym z numerem ósmym Andriejem Rublowem.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Obaj starali się zdobywać jak najwięcej punktów za pomocą serwisów i forhendów, grać agresywnie oraz skracać wymiany. Draper bardzo dobrze wytrzymał tempo narzucane przez Rublowa i po dwóch partiach na tablicy był remis 1-1.

Jednak od trzeciej odsłony Draper, dla którego to drugi turniej po miesięcznej przerwie, zaczął odstawać pod względem fizycznym. Rublow wykorzystał problemy przeciwnika, przejął inicjatywę, zdobył 12 z 17 końcowych gemów i mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

- Od pierwszego punktu obaj naprawdę dobrze czuliśmy piłkę - powiedział moskwianin, który w poniedziałek zaserwował 14 asów, posłał 45 zagrań wygrywających i uzyskał cztery przełamania. - Byłem od niego lepszy fizycznie. W czwartym secie Jack był zmęczony, a ja mogłem zwiększyć tempo i zakończyłem mecz - dodał.

Dla 25-latka z Moskwy to dziewiąty w karierze awans do ćwierćfinału imprezy Wielkiego Szlema. W tej fazie US Open zameldował się po raz czwarty (poprzednio w sezonach 2017, 2020 i 2022). Jego następnym przeciwnikiem będzie Danił Miedwiediew bądź Alex de Minaur.