Wielki gest fair-play w finale US Open. Nawet sędzina nie dowierzała (WIDEO)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: gest fair-play Rohana Bopanny
Twitter / Na zdjęciu: gest fair-play Rohana Bopanny
zdjęcie autora artykułu

Rohan Bopanna wykazał się niewiarygodną uczciwością i to w momencie, gdy decydowały się losy finału US Open. Hindus swoją postawą zasłużył na największy szacunek. - To jest wielki tenisista, a jeszcze większy człowiek - mówił komentator Eurosportu.

W piątek wieczorem poznaliśmy zwycięzców wielkoszlemowego US Open w deblu mężczyzn. Rajeev Ram i Joe Salisbury po zaciętym spotkaniu pokonali Rohana Bopanna i Matthew Ebdena 2:6, 6:3, 6:3. Wszystko jednak znalazło się w cieniu jednego gestu.

Trwał trzeci set, decydujący o losach spotkania. Przy stanie 4:2 dla pary Ram-Salisbury przeciwnicy zdobyli ważny punkt, który dawał remis 15:15. To mógł być moment, zmieniający bieg wydarzeń.

Bopanna jednak od razu podniósł rękę i zaczął pokazywać na swoje ramię. Następnie zaczął tłumaczyć sędzinie, że piłka go dotknęła, więc punkt należy się przeciwnikom.

- Chcesz im przyznać punkt? - pytała zdumiona sędzina. Hindus jeszcze raz potwierdził, że dotknął piłkę. W ten sposób zamiast 15:15, zrobiło się 0:30 dla przeciwników.

- To jest wielki tenisista, a jeszcze większy człowiek. Teraz aż trzeba zaklaskać. Wielkie brawa dla 43-latka - mówił jeden z komentatorów Eurosportu.

Takie rzeczy zdarzają się w sporcie niezwykle rzadko. Pewnie większość zawodników nie przyznałaby się do nieprawidłowego zagrania, bo dotknięcie piłki trudno zauważyć nawet na powtórkach. Bopanna jednak wykazał się ogromną uczciwością i być może najpiękniejszym sportowym gestem fair-play w 2023 roku.

Sensacja w US Open. Nie obroni tytułu >> Jubileuszowy mecz i kolejne rekordy. Novak Djoković w finale US Open >>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Tak spędzili miesiąc miodowy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty