Kacper Żuk wziął odwet za rodaka

Kacper Żuk poradził sobie w dwustopniowych kwalifikacjach do turnieju głównego Challengera w Rennes. W poniedziałek wygrał z Lucą Giacominim, który dzień wcześniej pokonał Szymona Walkówa.

Kacper Żuk Materiały prasowe / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Kacper Żuk miał za sobą jedno zwycięstwo w kwalifikacjach w Rennes. W dwóch setach oddał tylko jednego gema Leonidowi Szejngezichtowi, dzięki czemu nie wykorzystał dużo energii przed drugim meczem decydującym o awansie do turnieju głównego na kortach twardych.

Polak trafił na Lucę Giacominiego. 25-letni Włoch znajduje się w rankingu ATP o 373 pozycje niżej niż Kacper Żuk. Obaj spotkali się na korcie po raz pierwszy w karierach. We wrześniu Giacomini wystartował już w jednym Challengerze w Genui, ale występ skończył się na rozegraniu jednego meczu.

Kacper Żuk zwyciężył w dwóch setach. Bardziej wyrównana i o kwadrans dłuższa była pierwsza partia, która zakończyła się wynikiem 6:4. Polak nie oddał raz zdobytej inicjatywy i w drugim secie potwierdził wyższość nad Włochem przekonującym 6:1. W ten sposób awansował do turnieju głównego.

Dzień wcześniej Luca Giacomini zagrał z innym Polakiem. Włoch zwyciężył w dwóch setach z Szymonem Walkówem i już w niedzielę pozbawił go nadziei na wejście do turnieju głównego w Rennes. Bardziej zacięta była pierwsza partia, którą Włoch rozstrzygnął w gemie na 7:5.