Katarzyna Kawa zagrała tylko przez nieco ponad godzinę

Katarzyna Kawa nie sprawiła jeszcze jednej niespodzianki w Challengerze w Lublanie. Polka przegrała w dwóch setach w ćwierćfinale z Zeynep Sonmez.

Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Katarzyna Kawa dała o sobie znać kilkoma ciekawymi wynikami w ostatnich tygodniach. Polka jest w dobrej formie, a szczególnie głośno było po zwycięstwie z Anną Karoliną Schmiedlovą w meczu o wejście do ćwierćfinału w Lublanie. Słowaczka znajduje się na 58. miejscu w rankingu WTA.

Wygrana konfrontacja z Schmiedlovą była drugą Katarzyny Kawy w stolicy Słowenii. Wcześniej wygrała na korcie ziemnym z Dalilą Jakupović. Tym samym Polka dostała się do najlepszej ósemki i po dniu na złapanie oddechu, rozegrała następne spotkanie z notowaną na 177. miejscu w rankingu Zeynep Sonmez. Ponownie nie była faworytką, ale mogła raz jeszcze zaskoczyć.

Zeynep Sonmez jest 21-letnią nadzieją kobiecego tenisa w Turcji. W sierpniu doszła do półfinału Challengera w Kozerkach i bez powodzenia wystartowała w kwalifikacjach do US Open. Już w Lublanie pokonała Oleksandrę Olijnikową oraz Antonię Ruzić. Z Katarzyną Kawą spotkała się na korcie po raz pierwszy w karierze.

Tym razem Katarzyna Kawa nie sprawiła niespodzianki i została pokonana w dwóch setach 1:6, 1:4. Po nieco ponad godzinie z awansu cieszyła się tenisistka z Turcji, która przygotowała dobry plan na pokonanie Polki i potrafiła wcielić go w życie. Kawa próbowała podjąć walkę w drugim secie, ale i tym razem lepsza okazała się Zeynep Sonmez.

Lepsza tenisistka zagra w półfinale ze zwyciężczynią meczu Tamary Zidansek z Eriką Andrejewą.