Mistrzostwa WTA: Krecz Woźniackiej, w finale Serena kontra Venus

W finale kończących sezon Mistrzostw WTA dojdzie do drugiej w tym turnieju konfrontacji sióstr Williams. Serena (WTA 2) wygrała pierwszego seta meczu z Karoliną Woźniacką (WTA 4) 6:4. W partii drugiej Dunka po przełamaniu Amerykanki w pierwszym gemie poddała mecz.

Serena rozpoczęła ten mecz dziwnie ospale. W pierwszym gemie od stanu 30-0 przegrała cztery piłki z rzędu. Po chwili Woźniacka utrzymała własne podanie i prowadziła 2:0. Młodsza z sióstr Williams szybko jednak weszła w uderzenie, zaczęła niemiłosiernie ogrywać słaby drugi serwis Woźniackiej i wygrywając cztery gemy z rzędu objęła prowadzenie 4:2. Na chwilę Amerykanka wróciła do swojej dyspozycji z początku seta i przegrała własne podanie do zera popełniając przy break poincie podwójny błąd serwisowy. Kolejne trzy gemy również kończyły się przełamaniami, a tym samym Serena wygrała pierwszą partię 6:2.

Drugiego seta Woźniacka rozpoczęła od przełamania serwisu Sereny za pomocą znakomitego krosa forhendowego. To był jednak koniec meczu. Dunka, która w trakcie pierwszego seta poprosiła o interwencję medyczną, skreczowała. Oprócz problemów z udem i ogólnego zmęczenia organizmu przyplątała się jeszcze kontuzja mięśni brzucha, która była ostatecznym powodem poddania meczu z Sereną.

Woźniacka w fazie grupowej stoczyła dwa trzygodzinne maratony z Wiktorią Azarenką i Wierą Zwonariową. Po tym drugim spotkaniu schodziła z kortu totalnie wyczerpana. Dzień później nie była w stanie podjąć walki z Jeleną Jankovic.

Serena Williams wygrała już czwarty kolejny mecz w tym turnieju i w finale zagra z Venus. W fazie grupowej pokonała Venus po dziwnym spotkaniu, którym emocje były tylko w trzech ostatnich gemach trzeciego seta. Wcześniej zawodniczki grały na stojąco byle tylko nie zepsuć piłki. Będzie to 23. konfrontacja sióstr Williams w WTA Tour (bilans 12-10 dla Sereny) i druga w Mistrzostwach WTA. Przed rokiem w fazie grupowej w trzech setach lepsza była Venus i później wygrała cały turniej odnosząc komplet pięciu zwycięstw.