Przyjrzyjcie się czapce Rosjanki. Doskonale wiedziała, co robi

Weronika Miroszniczenko jest obywatelką Rosji, ale mimo to za swoją ojczyznę uważa Ukrainę. - Zawsze mam ją w sercu - powiedziała tenisistka.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Weronika Miroszniczenko Instagram / Na zdjęciu: Weronika Miroszniczenko
Rosyjska tenisistka Weronika Miroszniczenko jakiś czas temu na instagramowym profilu napisała: "Chwała Ukrainie", publikując jednocześnie ukraińską flagę. Zawodniczka regularnie pojawia się na korcie ze wstążką w barwach Ukrainy.

Wprost mówi o tym, że nie jest zwyczajną Rosjanką grającą pod neutralną flagą. W trakcie rozmowy z VTU podkreśliła, że co prawda urodziła się w Moskwie, ale dorastała w Zaporożu. Tam też spędziła całe dzieciństwo.

- Moja mama, tata, babcia i dziadek pochodzą z Zaporoża. Wychowałam się w ukraińskiej rodzinie, przez prawie 11 lat uczyłam się w zwykłej szkole średniej. Aż do momentu wyjazdu do USA. Właśnie dlatego uważam Ukrainę za swoją ojczyznę. Uważam się za Ukrainkę z rosyjskim paszportem - wyznała Weronika Miroszniczenko.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Tak spędzili miesiąc miodowy

Tenisistka ujawniła, że zawsze nosi przy sobie żółto-niebieską wstążkę.

- Dla mnie to bardzo duży znak, że pochodzę z Ukrainy i zawsze mam ją w sercu. Kiedy gram, przypominam sobie o trudnościach, z jakimi boryka się ukraiński naród i moja rodzina. To dodaje mi sił - podkreśliła.

Zawodniczka zabiega o to, by wyzbyć się rosyjskiego obywatelstwa.

- Codziennie pracujemy nad tym, by doszło o tego jak najszybciej. Marzę o dniu, w którym w końcu wyrzucę ten rosyjski paszport - podsumowała.

Czytaj także:
Trzysetowa rywalizacja rywalki Linette. Dunka nie dokończyła meczu
Kolejne osłabienie drużyny Huberta Hurkacza. Nie zagra jeden z liderów

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×