Magda Linette poznała rywalkę w półfinale. Ma z nią bogatą historię

Czwartek był dniem, w którym rozegrano wszystkie ćwierćfinały zawodów WTA 250 na kortach twardych w Kantonie. Szansę na tytuł zachowały już tylko cztery tenisistki, a w tym gronie jest najwyżej rozstawiona Magda Linette.

Rafał Smoliński
Julia Putincewa Getty Images / Mike Stobe / Na zdjęciu: Julia Putincewa
W czwartek Magda Linette nie miała łatwego zadania, ale w obu partiach obroniła piłki setowe i pokonała ostatecznie Hiszpankę Rebekę Masarovą 7:5, 7:6(6) (więcej tutaj). Tym samym 31-latka z Poznania osiągnęła pierwszy półfinał w głównym cyklu od kapitalnego występu w wielkoszlemowym Australian Open 2023.

Nasza reprezentantka zmierzy się w piątek z Julią Putincewą. Kazaszka spędziła na korcie aż dwie godziny i 48 minut, ale zwyciężyła rozstawioną z trzecim numerem Niemkę Tatjanę Marię 6:4, 6:7(6), 6:0. 28-latka mogła zakończyć to spotkanie wcześniej, lecz w tie-breaku drugiego seta nie wykorzystała dwóch piłek meczowych.

Tym samym w piątek dojdzie do dziewiątego pojedynku Linette z Putincewą. Panie mają bogatą historię spotkań, która sięga 2015 roku. W tym roku zagrały ze sobą w ramach Pucharu Billie Jean King. W Astanie górą była Kazaszka, ale to nie ona prowadzi w tej rywalizacji. Polka wygrała bowiem pięć meczów i doznała trzech porażek.

Do półfinału turnieju Galaxy Holding Group Guangzhou Open zakwalifikowała się również Greet Minnen. Rozstawiona z siódmym numerem Belgijka stoczyła trzysetowy pojedynek z Lucią Bronzetti. Oznaczona "czwórką" Włoszka wygrała premierową odsłonę po tie-breaku. Jednak z czasem do głosu doszła jej przeciwniczka i to właśnie Minnen zwyciężyła ostatecznie po dwóch godzinach i 38 minutach 6:7(8), 6:4, 6:1.

Na drodze Minnen w piątkowym półfinale stanie jedyna tenisistka gospodarzy, która pozostała w głównej drabince. Xiyu Wang awans do najlepszej "czwórki" wywalczyła po trzysetowej wygranej nad Viktorią Hruncakovą. Chinka pokonała Słowaczkę w dwie godziny i 14 minut 6:4, 4:6, 6:3.

Galaxy Holding Group Guangzhou Open, Kanton (Chiny)