Turniejowa "dwójka" rozbiła Rosjankę. Znamy komplet półfinalistek

Jessica Pegula nie miała litości dla Darii Kasatkiny w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Tokio. O finał powalczy z Marią Sakkari, która była bezlitosna dla Caroline Garcii. W drugim półfinale powalczą natomiast dwie Rosjanki.

Jakub Fordon
Daria Kasatkina Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Pewne było, że w półfinale turnieju WTA 500 w Tokio zobaczymy przynajmniej jedną Rosjankę. Wszystko z uwagi na rywalizację Anastazji Pawluczenkowej i Jekateriny Aleksandrowej.

W tej parze wyrównany był tylko drugi set, bo pierwszy gładko wygrała Pawluczenkowa (6:2). Natomiast w II partii kluczowa okazała się końcówka. W niej Aleksandrowa przegrała dwa gemy z rzędu, co oznaczało pożegnanie się z japońską imprezą.

Tymczasem wiemy już, że także Rosjanka powalczy o tytuł. Wszystko z uwagi na to, że Pawluczenkowa będzie walczyć z Weroniką Kudermetową, która w piątek sensacyjnie ograła Igę Świątek, w dodatku po raz pierwszy w historii.

Drugą parę półfinałową stworzą Jessica Pegula i Maria Sakkari. Rozstawiona z "dwójką" Amerykanka w ćwierćfinale rozbiła Rosjankę Darię Kasatkinę. Ta zdołała urwać rywalce zaledwie jednego gema.

Z kolei Greczynka, turniejowa "czwórka" również była bezlitosna dla swojej rywalki. Caroline Garcia w obu setach była w stanie ugrać zaledwie dwa gemy. Dla Francuzki był to kolejny nieudany turniej w tym sezonie i nic nie wskazuje na poprawę.

Toray Pan Pacific Open Tennis, Tokio (Japonia)

Wielki tenis wrócił do Pekinu. Andy Murray doprowadzony do frustracji

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)