Wymowne zachowanie Świątek po porażce. Tylko spójrz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: Iga Świątek
Twitter / / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek przegrała w trzech setach z Weroniką Kudermetową i odpadła w ćwierćfinale turnieju w Tokio. Po meczu widać było, jak Polka ze zwieszoną głową opuszcza kort.

W tym artykule dowiesz się o:

To nie tak miało być. Iga Świątek była faworytką do zwycięstwa w turnieju WTA Tokio. Rozstawiona z numerem pierwszym wiceliderka światowego rankingu jednak już w ćwierćfinale pożegnała się z grą w stolicy Japonii. Lepsza okazała się Weronika Kudermetowa.

Pierwszy set przebiegł pod dyktando rywalki, która wygrała 6:2. W drugiej partii Świątek wzięła sprawy w swoje ręce i oddała przeciwniczce tylko dwa gemy. O wszystkim zadecydował trzeci set, a w nim zwycięstwo odniosła Kudermetowa i to ona cieszyła się z awansu do ćwierćfinału turnieju w Tokio.

Na twitterowym profilu turnieju pojawiło się nagranie ostatniej piłki meczu. Widać, jak po serwisie rywalki Świątek posłała piłkę w siatkę, a potem ze zwieszoną głową ruszyła w kierunku swojej przeciwniczki, by podziękować jej za grę. Wszystko można zobaczyć poniżej.

Dla Świątek był to powrót do gry po miesięcznej przerwie. Turniej w Tokio miał być przetarciem przed grą w Pekinie, ale zakończył się rozczarowującą porażką.

Czytaj także: "Męczy się z samą sobą". W sieci wrze po sensacyjnej porażce Świątek Mistrzowie wielkoszlemowi sprawdzili się w tie breakach. Niesamowity bój Stana Wawrinki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty