Dominic Thiem przegrał z rodakiem w Astanie. Odpadł również najwyżej rozstawiony

Dominic Thiem w trzech setach przegrał z Sebastianem Ofnerem w austriackim ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Astanie. Odpadł również najwyżej rozstawiony Tallon Griekspoor, który uległ Sebastianowi Kordzie.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Mike Stobe / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Z racji renomy i sukcesów Dominic Thiem może być wzorem dla rodaków. W niedzielę jednak musiał uznać wyższość jednego z kolegów z reprezentacji. W ćwierćfinale turnieju ATP w Astanie 30-letni Austriak przegrał 7:5, 4:6, 2:6 z młodszym i o wiele mniej utytułowanym krajanem, Sebastianem Ofnerem.

W niedzielnym spotkaniu Ofner przetrwał napór ze strony rywala i od połowy drugiego zaczął przejmować inicjatywę. Od stanu 2:3 w drugim secie mniej znany z Austriaków zdominował wydarzenia na korcie i zdobył dziesięć z końcowych 13 gemów.

Półfinałowym przeciwnikiem 27-letniego Ofnera będzie Adrian Mannarino. Oznaczony numerem szóstym Francuz w godzinę i 45 minut uporał się z innym reprezentantem Austrii, Jurijem Rodionovem, kwalifikantem.

Odpadł najwyżej rozstawiony Tallon Griekspoor. Holender dwukrotnie został przełamany, sam odpowiedział tylko jednym breakiem i po 101-minutowym pojedynku przegrał 4:6, 6:4, 3:6 z Sebastianem Kordą, turniejową "piątką".

Tym samym w 1/2 finału dojdzie do meczu dwóch tenisistów młodego pokolenia. 23-letni Korda zmierzy się z Hamadem Medjedoviciem, 20-latkiem. Serb w niedzielę także sprawił niespodziankę i pokonał 6:3, 6:4 oznaczonego numerem czwartym Jiriego Leheckę.